جدیدترین و داغ ترین اخبار بین الملل

هشدار اسرائیل به اتباع خود در هند

رژیم صهیونسیتی به اتباع خود هشدار داد سعی کنند از رفتن به مراکز شلوغ (مراکز و بازارها) و مکان‌هایی که برای خدمت‌رسانی به یهودیان و اسرائیلی‌ها شناسایی شده‌، خودداری کنند.

رژیم صهیونسیتی با توجه به انفجار مشکوک در نزدیکی سفارتش در دهلی، علاوه بر صدور هشدار سفر به هند از شهروندانی که در این کشور به سر می‌برند خواست محتاط باشند.

همچنین از آنها خواسته شده است که در مکان های عمومی (از جمله رستوران ها، هتل ها و غیره) در حالت آماده باش باشند.

شورای امنیت رژیم صهیونسیتی، توصیه‌ای برای سفر شهروندان خود در هند صادر کرده است، زیرا احتمال می‌رود انفجار (ادعا شده توسط سفارت) در روز سه‌شنبه در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو «یک حمله تروریستی احتمالی» باشد.

وصیه‌های شورای امنیت ملی اسرائیل (NSC) در روز سه‌شنبه، که در بحبوحه آنچه که «نگرانی‌ها درباره تکرار وقایع انتقام‌جویانه نسبت به یهودیان» خوانده شده، منتشر شد بر دهلی نو، پایتخت هند بیشتر از دیگر شهرها تاکید دارد.

این شیوه‌نامه همچنین توصیه می‌کنند از نمایش آشکار نمادهای اسرائیل، حضور در رویدادهای بزرگ ناامن و انتشار برنامه‌های سفر در رسانه‌های اجتماعی و همچنین عکس‌ها و جزئیات بازدیدها خودداری شود.

در انفجاری که شامگاه سه شنبه در نزدیکی سفارت اسرائیل در منطقه دیپلماتیک چاناکیاپوری در دهلی نو رخ داد، کسی آسیب ندید.

بلافاصله پس از انفجار که در نزدیکی سفارت اسرائیل رخ داد، تیم‌هایی از گروه ویژه پلیس دهلی، گروه خنثی‌سازی بمب و آتش نشانی در محل حاضر شدند. عملیات جست‌وجو تقریباً سه ساعت طول کشید و پلیس دهلی با توجه به پیدا نشدن هیچ مدرکی جز یک نامه، احتمال داد که صدای انفجار ناشی از یک ترقه دستی باشد.

به گفته مقامات، پس از این حادثه، تدابیر امنیتی در اطراف سفارت و دیگر مؤسسات اسرائیلی افزایش یافت.

در اوایل این ماه، شورای امنیت رژیم صهیونسیتی به اسرائیلی ها هشدار داد که در تمام سفرهای خود به خارج از کشور تجدید نظر کنند و از کسانی که مجبور به سفر بودند خواست از نمایش هویت یهودی و اسرائیلی خود در میانه افزایش خشم مردم سراسر جهان از جنایات اسرئیل در زمان جنگ غزه خودداری کنند.

در گذشته نیز سفارت اسرائیل و کارکنان آن در دهلی نو مورد حمله قرار گرفته بودند.

در سال ۲۰۲۱ انفجاری در بیرون سفارت اسرائیل رخ داد که در آن چند خودرو آسیب دیدند، اما تلفات جانی گزارش نشد.

در فوریه ۲۰۱۲، همسر یکی از کارکنان امنیتی اسرائیل در سفارت در جریان حمله به خودرو اش در دهلی نو مجروح شد.

مقامات امنیتی هند گفتند: از آغاز جنگ غزه، تدابیر امنیتی در اطراف سفارت اسرائیل در دهلی نو تقویت شده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا