جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

هشدار صندوق بین‌الملل پول: اقتصاد جهانی در بدترین وضعیت از زمان جنگ جهانی دوم قرار دارد

کریستالینا جورجیوا، رئیس کل صندوق بین‌الملل پول در مراسم افتتاح اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: اقتصاد جهانی در بدترین شرایط از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون قرار دارد.

به گزارش راشاتودی، کریستالینا جورجیوا، رئیس کل صندوق بین‌الملل پول در مراسم افتتاح اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: اقتصاد جهانی در بدترین شرایط از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون قرار دارد.

وی گفت: درگیری بین روسیه و اوکراین با بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا و تبعات آن ترکیب شده و باعث شده تا زندگی مردم بدتر شود. رشد اقتصادی پایین آمده و تورم هم بالا برود.

جورجیوا هشدار داد: به این موارد افزایش قابل توجه نوسان در بازارهای مالی و تداوم تهدید تغییرات آب و هوایی را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم اضافه کنید و در نهایت با وقوع همزمان چندین بحران و بلا روبه رو هستیم.

رئیس کل صندوق بین‌الملل پول بر تبعات افزایش قیمت مواد غذایی و حامل‌های انرژی بر زندگی خانواده‌ها در سراسر جهان تاکید کرد و گفت: این بحران‌ها مشکلات بزرگی را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای کشورهای آسیب‌پذیر با بدهی بالا ایجاد می‌کنند.

وی از کشورهای ثروتمند خواست تا موانع تجاری را‌‌‌‌‌‌‌‌ کاهش داده و به کشورها در حل بحران بدهی آنها کمک کنند و نظام‌های پرداخت بین‌المللی را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم بهبود بخشند.

درحالی شاهد هشدارهای رئیس کل صندوق بین‌الملل پول هستیم که نگرانی در مورد وقوع رکود در اقتصاد جهانی با در نظر گرفتن کاهش نرخ تولید به خاطر اعمال قرنطینه‌های کرونایی در چین در حال افزایش است. در عین حال آمریکا و اروپا هم با بحران بالا بودن هزینه‌های زندگی مواجه هستند و در بازارهای نوظهور شاهد کمبود غذا ناشی از تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تامین کنندگان محصولات غذایی هستیم.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
تیم ملی، قرنطینه شد
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا