جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

هشدار پلیس درباره پیامک‌های جعلی

شهروندان در صورتی که با مشکلاتی نظیر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی و یا دیگر جرائم در حوزه فضای مجازی مواجه شدند، می‌توانند با شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس حاصل کرده و یا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت فوریت های سایبری مراجعه کرده و مشکل خود را بازگو کنند.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه از انهدام باند چهار نفره کلاهبرداری اسکیمری با تلاش ماموران کرمانشاه خبر داد و گفت: اعضای این باند که تاکنون ۷۵ نفر در سراسر کشور از آنها شاکی هستند مبلغ هفت میلیارد ریال از حساب مردم به صورت غیرمجاز خارج کرده بودند.

سرهنگ علی عباسی کسانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای کرمانشاه مبنی بر برداشت غرمجاز ۴۸۰ میلیون ریال از حساب بانکی وی، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

هشدار پلیس درباره پیامک‌های جعلی

وی ادامه داد: همزمان با بررسی این موضوع و مشخص شدن اینکه برداشت های انجام شده اینترنتی نبوده و به صورت خرید از دستگاه های کارتخوان فروشگاهی انجام شده است، بیش از ۳۰ پرونده مشابه دیگر نیز در پلیس فتا تشکیل شد تا پرونده با جدیت و حساسیت بیشتری دنبال شود.

کسانی با بیان اینکه افراد شاکی اعلام کردند برداشت وجه از حساب آن ها پس از خرید نوشابه از یک فروشنده دوره گرد که یک دستگاه وانت در اختیار داشته آغاز شده، تصریح کرد: با دریافت این اطلاعات ماموران پلیس به سراغ صاحب خودرو مذکور رفته که وی اعلام کرد در ازای دریافت روزانه سه میلیون ریال وانتش را به افرادی ناشناس اجاره داده است.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه افزود: ماموران پلیس فتا در ادامه و با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی هر چهار عضو باند که از کرمانشاه خارج و به استان های مرکزی کشور رفته بودند، شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیات هایی جداگانه همگی آن ها را دستگیر و به کرمانشاه منتقل کردند.

ادامه مطلب
جزئیات عیدانه پلیس به رانندگان قانونمدار

وی تصریح کرد: در بازجویی های به عمل آمده مشخص شد اعضای باند کلاهبرداری پس از کپی کردن کارت بانکی افراد مالباخته و از آنجایی که هنگام خرید، رمز آن را از خریدار دریافت می کردند، بیش از هفت میلیارد ریال از حساب مردم برداشت کرده بودند.

عباسی کسانی با بیان اینکه تاکنون ۷۵ نفر در سراسر کشور که ۴۰ نفر آنها مربوط به استان کرمانشاه می شوند از اعضای باند شکایت کرده اند، گفت: چنانچه افراد دیگری هم هستند که مورد اخاذی و کلاهبرداری به این شیوه قرار گرفته و پول از حسابشان برداشت شده، به پلیس فتا کرمانشاه یا استان های محل سکونت خود مراجعه و شکایتشان را ثبت کنند.

این مقام انتظامی در ادامه عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ باند کلاهبرداری در حوزه فیشینگ، اسکیمر، رسیدساز جعلی و سایر جرائم فضای مجازی در استان کرمانشاه منهدم و بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال به حساب مردم بازگردانده شده است.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد: هنگام خرید با کارت های بانکی تا حد امکان رمز را خودشان وارد کنند و چناچه مجبور به در اختیار قرار دادن رمز کارت بانکی خود شدند به سرعت نسبت به تغییر آن اقدام نمایند.

عباسی کسانی در پایان گفت: شهروندان در صورتی که با مشکلاتی نظیر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی و یا دیگر جرائم در حوزه فضای مجازی مواجه شدند، می‌توانند با شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس حاصل کرده و یا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت فوریت های سایبری مراجعه کرده و مشکل خود را بازگو کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبرآنلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا