جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

هشدار یک مقام ارشد ایران: هر اقدام آمریکا با واکنش جدی تهران مواجه خواهد شد

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با نشریه فرانسوی اکسپرس، گفت‌وگوی مشروح انجام داده است.

خرازی در بخشی از این گفت‌وگو، گفته است توافق هسته‌ای[برجام] بیمار است. توافق هسته‌ای در وضعیت بیماری است که با تجویز‌های مناسب می‌توان آن را درمان کرد و لذا باید نوعی شوک به آن تجویز کرد. این توافق هدف عادی‌سازی و توسعه روابط، به خصوص در زمینه‌های اقتصادی میان ایران از یک سو، اروپا و مجموعه کشور‌های جهان از سوی دیگر را دنبال می‌کرد. متاسفانه، در عمل، هیچ اقدام ملموسی در این زمینه انجام نشده است. به همین خاطر هم هست که تصمیم تعلیق برخی از تعهدات ما اتخاذ شده است. دقیقا بحث بر سر شوک لازم برای نجات توافق هسته‌ای است. ما امیدواریم کشور‌های اروپایی براساس تعهدشان تلاش ملموسی را انجام دهند تا مردم ما نسبت به صداقت آن‌ها اطمینان پیدا کنند.

خرازی درباره اقدامات اخیر آمریکا نیز گفته آنچه که الان در جریان است یک جنگ روانی است. البته اگر آمریکایی‌ها تصمیم بگیرند هر نوع اقدامی علیه ایران انجام دهند، مشخص است که با یک واکنش جدی از سوی ما مواجه خواهند شد. ما هیچ تمایلی برای آغاز چنین درگیری مسلحانه‌ای نداریم، نه با آمریکا و نه با هیچ کس دیگری. ولی کاملا آماده‌ایم از ملت خود در برابر هر تهاجم خارجی دفاع کنیم.

رئیس شورای راهبردی روباط خارجی تاکید کرد: اگر آقای ترامپ واقعا می‌خواست با ایران مذاکره کند، هیچ وقت از توافق هسته‌ای که خود آمریکا آن را امضاء کرده است و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نیز آن را تایید کرده است، بیرون نمی‌رفت؛ لذا اولین گام این خواهد بود که آمریکا به توافق بازگردد.

منبع:خبرگزاری میزان

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا