دسته‌بندی نشده

وام 350 میلینونی با بازپرداخت 10 ساله | وام قرض الحسنه با سود سالیانه 4 درصد

زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها بعد از یکم فروردین ۱۴۰۱ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده باشند، می‌توانند برای دریافت این وام اقدام کنند.دوره بازپرداخت این وام ۱۰ ساله و نرخ کارمزد آن هم سالیانه ۴ درصد است.و سند ازدواج است

 

برای ثبت نام می‌توانید با مراجعه به سامانه بانک مرکزی به آدرس اینترنتی ve.cbi.ir مدارک مورد نیاز را بارگزاری کرده و ثبت نام کنید.

 

پس از ثبت نام و تعیین شعبه کد رهگیری برای متقاضی ارسال می‌شود و حداکثر ۱۵ روز زمان می‌برد تا پیامک تعیین زمان مراجعه به شعبه برای شما ارسال شود.پس از تعیین ارسال پیامک تعیین شعبه متقاضی ۱۲ روز فرصت دارد تا با مراجعه به بانک برای تشکیل پرونده مراجعه کند و حداکثر ۱۰ روز پس از تکمیل پرونده وام به متقاضی پرداخت می‌شود.

 

این وام بر اساس اعتبارسنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود و در صورتی که رتبه اعتباری متقاضی پائین باشد حداکثر یک ضامن باید معرفی کند.

 

نکته مهم: به هیچ وجه روش دیگری برای ثبت نام وام ازدواج وجود ندارد تا فریب کلاهبرداران اینترنتی را نخورید.جزئیات وام ۳۵۰ میلیون تومانی

 

در این گزارش مراحل دریافت وام ازدواج ، مدارک مورد نیاز برای درخواست وام ازدواج و همچنین برخی از مهمترین نکات مورد بررسی قرار داده شده است.

 

مراحل دریافت وام ازدواجمتقاضیان وام ازدواج باید ابتدا وارد سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی شوند. پس از ورود زوجین به سامانه و خواندن قوانین و مقررات و پر کردن اطلاعات شخصی، یک پیامک حاوی کد 10 رقمی برای متقاضی ارسال می‌گردد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که تنها راه پیگیری وام آن‌ها از طریق سامانه است بنابراین حفظ و نگهداری کد پیگیری حائز اهمیت است. شایان ذکر است که هر یک از زوجین باید جداگانه فرایندهای ثبت نام وام ازدواج را طی کنند.درخواست‌کنندگان وام پس از دریافت کد رهگیری باید منتظر دریافت پیامک انتخاب شعبه از سوی بانک مرکزی باشند. پس از دریافت پیامک مجددا باید متقاضی به سامانه مراجعه کند و شعبه بانکی مد نظر خود را انتخاب کند. این امکان وجود دارد که زوجین برای طی بقیه مراحل دریافت وام، هر دو شعبه یکسانی را انتخاب کنند.پس از انتخاب شعبه مجددا طی مدت زمان چند روزه پیامکی حاوی تایید شعبه برای فرد ارسال می‌شود که پس از آن تنها 12 روز فرصت مراجعه به بانک و تکمیل مدارک وجود دارد. به همین ترتیب پیشنهاد می‌شود قبل از تایید شعبه نسبت به فراهم کردن و تکمیل مدارک متقاضی و ضامن اقدام شود تا مشکلی در این خصوص به وجود نیاید.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست وام ازدواج

 

1. اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه زوجین

 

2. کارت ملی دائم یا موقت3. اصل و کپی مدارک شناسایی ضامنین

 

4. اصل و کپی سند ازدواج

 

5. گواهی امضا (قابل تهیه از دفتر اسناد رسمی)

 

6. برگه استعلام سامانه ثنا (قابل تهیه به صورت غیرحضوری)

 

7. فیش حقوقی متقاضیمرحله نهایی نیز مربوط به مراجعه مجدد متقاضی و ضامن به بانک در روز تحویل وام است. شایان ذکر است حضور ضامن تنها در روز تحویل وام ضروری بوده و در مراحل قبلی ضرورتی ندارد.برای دریافت وام ازدواج، تاریخ عقد رسمی متقاضی باید پس از 01/01/1399 باشد. علاوه بر این موضوع این تسهیلات به هر فرد تنها یکبار تعلق می‌گیرد بنابراین چنانچه فردی مجددا ازدواج کند و قبلا این وام را دریافت کرده باشد، وام دیگری شامل حال وی نمی‌شود.

 

همچنین پس از عقد رسمی حداکثر 2 سال فرصت درخواست وام ازدواج وجود دارد. علاوه بر این موضوع نداشتن سابقه چک برگشتی و بدهی بانکی در زمان ثبت نام وام ازدواج ضروری است./ افکارنیوز

 

شرط دریافت وام ۳۵۰ میلیون تومانیبا توجه به شرایط اقتصادی و به‌منظور تشویق جوانان، هر سال ارقام وام ازدواج افزایش می‌یابد تا زوجین بتوانند بخش کوچکی از هزینه‌های شروع زندگی خود را تامین کنند. به همین منظور مبلغ وام ازدواج در سال جدید نیز افزایش چشمگیری داشته است.پرداخت وام ازدواج ابزاری برای تسهیل و تقبل بخشی از هزینه‌های زوج‌های جوان است که از سال‌ها پیش آغاز شده و اکنون تبدیل به یکی از اولویت‌های اصلی مجلس، دولت و بانک مرکزی شده است؛ تا جایی که در سال جاری مبلغ وام ازدواج برای پسران زیر ۲۵ سال و دختران زیر ۲۳ سال به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان و برای سایر متقاضیان معادل ۳۰۰ میلیون تومان شده که این ارقام به ترتیب ۵۹ درصد و ۶۷ درصد بیشتر از سال ۱۴۰۲ است.بانک مرکزی هم بندهای مرتبط با قانون بودجه سال ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را اوایل فروردین ماه به شبکه بانکی ابلاغ کرد که بر این اساس تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها بعد از ۰۱‌/۰۱‌/۱۳۹۹ بوده، با دوره بازپرداخت ده ساله است.

 

افزایش مبلغ وام برای زوجین جوان در سال ۱۴۰۳ گرچه خبر خوشحال کننده‌ای است اما برخی معتقدند با افزایش آن ساز و کارها برای گرفتن این تسهیلات دشوار خواهد شد و از طرفی پرداخت قسط آن سخت‌تر از همیشه می‌شود. زوج‌ها در صورت گرفتن وام ۳۰۰ میلیونی ازدواج در سال ۱۴۰۳ هر کدام باید ماهانه مبلغ دو میلیون و ۷۲۷ هزار تومان بپردازند که این مبلغ برای زوج‌هایی که همزمان اقدام به گرفتن وام ازدواج می‌کنند سنگین می‌شود.وحید یامین پور، معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان، در واکنش به افزایش مبلغ وام ازدواج گفت: این افزایش باید جامع و با در نظر گرفتن محدودیت‌های موجود باشد. سیاست‌های کنترل نقدینگی و محدودیت سپرده‌های مردمی در بانک‌ها تعیین کننده است و بالابردن سقف وام ازدواج به تنهایی مشکلی را حل نمی‌کند؛ کما اینکه بانکها با بالا رفتن مبلغ در تضمینات سخت گیری‌های بیشتری می‌کنند و این مشکلات زوجها را چند برابر می‌کند.معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: سال ۱۴۰۲ هم با صف متقاضیان وام ازدواج روبه رو بودیم. کمیسیون تلفیق وام ازدواج را هفتاد درصد افزایش داده اما سوال اینجاست که آیا سپرده‌های بانک‌ها آن قدری هست که بتواند این مبلغ را تامین کند؟ کمیسیون تلفیق مقدار سقف وام را اعلام کرد. اگر این سقف زیر سیصد هزار میلیارد باشد، عده زیادی در صف وام خواهند ماند.داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در نشست کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصوبه این کمیسیون درباره افزایش میزان وام ازدواج خواستار این شد تعیین تکلیف و تعیین میزان وام ازدواج به شورای پول و اعتبار سپرده شود چون بانک‌ها قادر به پرداخت این تسهیلات نیستند.

 

تازه‌ترین آمارهای بانک مرکزی نیز حاکی از آن است که سیستم بانکی کشور در سال گذشته معادل ۱۵۷ هزار و ۶۰۵ میلیارد تومان وام ازدواج به بیش از ۷۷۱ هزار متقاضی پرداخت کرده است. در پایان سال ۱۴۰۲ حدود ۱۴۹ هزار نفر متقاضی در صف انتظار برای دریافت وام بودند که نسبت به پایان آذر ماه (با تعداد ۲۸۰ هزار متقاضی در صف انتظار) کاهش قابل توجهی داشته است./اقتصادآنلاین

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا