جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

ورود موج جدید بارش باران در این استان ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی از بارش باران طی امروز در بیشتر استان‌های کشور خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی از بارش باران طی امروز در بیشتر استان‌های کشور خبر داد.

«صادق ضیائیان»، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در تشریح آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور توضیح داد:

* امروز (سه‌شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳) سامانه بارشی در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، گلستان، ارتفاعات البرز و هرمزگان و بخشی از گیلان و مازندران و مرکزی و ایلام فعالیت می‌کند و به‌تدریج از کشور خارج خواهد شد.

* از بعد از ظهر امروز تا پایان هفته با گذر متناوب امواج تراز میانی جو، در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب کشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد. فردا (چهارشنبه ۸ فروردین) نیز علاوه بر شمال غرب، در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی نیز بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

* روز پنجشنبه (۹ فروردین) در برخی نقاط مرکز و شمال شرق در بعضی ساعات ابرناکی و رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود. برای روز جمعه (۱۰ فروردین) نیز گستره بارش در برخی نقاط مرکز، شرق، شمال شرق و جنوب شرق خواهد بود و برای روز شنبه (۱۱ فروردین) در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

* امروز (سه‌شنبه ۷ فروردین) در سواحل دریای خزر افزایش دما و برای فردا (چهارشنبه) کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز خلیج فارس و چهارشنبه خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج هستند.

* آسمان شهر تهران فردا (۸ فروردین) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد شدید، گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد و طی روز پنجشنبه (۹ فروردین‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با افزایش ابر، گاهی رگبار باران و وزش باد شدید، با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

* طی فردا و پس‌فردا (چهارشنبه و پنجشنبه) بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۳- و ۴- درجه سانتی‌گراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
برترین ها
دکمه بازگشت به بالا