وزیر ورزش: تاریخ‌سازی نعمتی شادی مضاعفی داشت

به گزارش ایرنا، در پیام تبریک «سیدحمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان آمده است: بار دیگر شیر زنان و دلاور مردان پارالمپیک کشورمان افتخارآفرینی کردند و مایه غرور و سربلندی ایران عزیز شدند. در ادامه این پیام آمده است: در این میان تاریخ‌سازی «زهرا نعمتی» عزیز بانوی کماندار ایران با کسب سومین مدال طلای متوالی در […]

به گزارش ایرنا، در پیام تبریک «سیدحمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان آمده است: بار دیگر شیر زنان و دلاور مردان پارالمپیک کشورمان افتخارآفرینی کردند و مایه غرور و سربلندی ایران عزیز شدند.

در ادامه این پیام آمده است: در این میان تاریخ‌سازی «زهرا نعمتی» عزیز بانوی کماندار ایران با کسب سومین مدال طلای متوالی در رقابت‌های پارالمپیک، شادی، شعف و لذت مضاعفی در پی داشت که همت و تلاش این بانوی قهرمان را می‌ستایم.

سجادی در این پیام تصریح کرد: همچنین کسب مدال نقره مهدی اولاد که دومین مدال او در این رقابت‌هاست نشان از تلاش و انگیزه زیاد این قهرمان عزیز دارد و امیدوارم این تلاش و انگیزه جهت کسب افتخارات دیگر برای کشورمان ادامه یابد. مدال نقره علی پیروج، جوان جویای نام کشورمان در رشته پرتاب نیزه هم آینده‌ای روشن را پیش روی این ورزشکار عزیز قرار داد که امیدوارم با تلاش و همت مضاعف موجب کسب مدال‌ها و افتخارات دیگر در میادین بزرگ برای کشورمان شود. در پایان همچنان با توکل به خدا و عزم و اراده ورزشکارانمان، امیدوار به افتخارآفرینی های بیشتر در این رویداد بزرگ هستیم.

زهرا نعمتی در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۲۰ توکیو موفق به کسب سه مدال طلا شد.

کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها تاکنون ۱۷ مدال (۹ طلا، ۸ نقره و یک برنز) در رشته‌های وزنه‌برداری، دو و میدانی، تیراندازی و جودو کسب کرده است و در جایگاه سیزدهم جدول توزیع مدال‌ها قرار دارد.

بازی‌های پارالمپیک توکیو از دوم شهریور آغاز شده و ایران با وجود کسب ۱۰۰ سهمیه، با ۶۲ ورزشکار (۹ زن و ۵۳ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال باویلچر، دوچرخه‌سواری، والیبال نشسته، دو و میدانی، تیراندازی، تیراندازی با کمان و وزنه‌برداری در این رویداد شرکت کرده است.

پارالمپیک توکیو ۱۴ شهریور به پایان می‌رسد.