جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

وضعیت بورس، امروز ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۸۳هزار واحدی روبرو شد و پس از ۲ سال و نیم دوری، به ارتفاع ۱.۹ میلیون واحد بازگشت.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۸۳هزار واحدی روبرو شد و پس از ۲ سال و نیم دوری، به ارتفاع ۱.۹ میلیون واحد بازگشت.

در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۸ میلیارد و ۱۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۱۲ هزار و ۳۰۵ میلیارد تومان در بیش از ۶۱۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۸۴ هزار و ۷۷۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۹۰۵ هزار و ۷۵۸ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فاس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های کارخانجات تولیدی شهید قندی، فیبر ایران و تامین ماسه ریخته‌گری افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۷ میلیارد و ۴۷۵ میلیون ورقه به ارزش ۴۷ هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان در ۳۰۸ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۰۶ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۳ هزار و ۸۹۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و بیمه پاسارگاد شد و در مقابل شرکت‌های توکاریل و مبین وان کیش بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
پیش بینی بورس 4 آبان 1401
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا