جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در نقاط مختلف کشور و کاهش دمای ۴ تا ۸ درجه‌ای در شمال و ۳ تا ۵ درجه‌ای در نواحی مرکزی و غربی کشور خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۴ شهریور) در شمال آذربایجان غربی، برخی مناطق آذربایجان شرقی، ادبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، برخی مناطق استان سمنان و شمال خراسان رضوی، ارتفاعات رشته کوه البرز همچنین در ارتفاعات هرمزگان رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد بارش تگرگ و در برخی نقاط دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. در این روز شدت بارش در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی است.

وی افزود: یکشنبه (۵ شهریور) در استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل، برخی نقاط استان سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی همچنین ارتفاعات هرمزگان رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا این هفته در نوار شمالی کشور هوایی خنک مستقر می‌شود، به‌طوری که امروز اردبیل، گیلان، مازندران، شمال غرب و شمال شرق کشور کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما را تجربه می‌کنند، بعد از آن در این مناطق روند افزایش کند دما تا دوشنبه(۶ شهریور) و باز از سه‌شنبه(۷ شهریور) تا آخر هفته حدود ۵ دوباره کاهش دما رخ می‌دهد و هوای خنک مسقر می‌شود.

وی ادامه داد: برای نواحی مرکزی تا دامنه‌های جنوبی البرز و غرب کشور تا پایان هفته روند کاهش نسبی دما حدود ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان افزود: دوشنبه در ارتفاعات شمالی البرز مرکزی همچنین در ارتفاعات جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار و رعد و برق پراکنده رخ خواهد داد.

ادامه مطلب
هشدارهواشناسی ؛ رگبار و وزش باد شدید در ۷ استان کشور

وی افزود: سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی دیگری در شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر بارش رخ می‌دهد. چهارشنبه نیز در شمال غرب سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: شنبه در شمال شرق، شرق، به‌ویژه شرق استان سمنان و شرق اصفهان و نیز استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی یکشنبه و دوشنبه در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان گفت: امروز غرب خلیج فارس و شرق دریای عمان، یکشنبه خلیج فارس و دریای عمان، دوشنبه دریای عمان و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود و طی شنبه و یکشنبه دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۵ شهریور) صاف تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۶ شهریور) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۴ و ۵ شهریور) اهواز با دمای ۴۸ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۰ و ۹ خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبرآنلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا