جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

وضعیت خرید و فروش خودرو دربازار / خودرو گران میشود؟

قیمت خودرو امروز ۱۸ شهریور ۱۴۰۲، در بازار آزاد هیچ تغییری نداشت و کاملاً ثابت ماند. بسیاری از فعالان بازار برای خرید و فروش خودرو در انتظار کشف قیمت‌ها در روز شنبه بودند که این اتفاق تا به این لحظه رخ نداده است.

قیمت خودروها امروز در بازار تا به این لحظه هیچ‌گونه نوسانی را تجربه نکرده‌اند و می‌توان گفت با توجه به اینکه مسافران و زائرین اربعین هنوز به شکل کامل به کشور بازنگشته‌اند، حجم معاملات در بازار به میزانی که باید نرسیده است. به اندازه نبودن حجم معاملات خودرو باعث می‌شود تا قیمت خودروها تغییر چندانی نداشته باشد.

مطابق با قیمت‌های اعلامی وبسایت کارنامه، بازار خودرو امروز هیچ‌گونه تغییری را احساس نکرد.

قیمت خودروهای داخلی

پراید ۱۳۱ SE، پرفروش‌ترین خودروی سایپا دو ماه است که هیچ‌گونه نوسانی را در بازار تجربه نکرده است تا این خودرو با قیمت نهایی ۳۱۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ارزان‌ترین هاچ‌بک ایران خودرو در بازار آزاد امروز بدون هیچ‌گونه تغییری با قیمت نهایی ۴۷۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت شاهین G، قدرتمندترین سدان سایپا در بازار آزاد امروز ثابت ماند تا این خودرو با قیمت ۵۷۷ میلیون تومان معامله شود.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای مونتاژی

ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای، کراس‌اوور پرفروش مدیران خودرو در بازار آزاد امروز هیچ‌گونه نوسان قیمتی را تجربه نکرد تا با عدد ۷۰۵ میلیون تومان در بازار امروز حاضر شود.

جک S۵ نیوفیس، اولین کراس‌اوور چینی کرمان موتور در بازار امروز با قیمت نهایی یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S۵ اتوماتیک، کراس‌اوور میدسایز ایران خودرو در بازار آزاد امروز بدون هیچ تغییری با قیمت نهایی یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت خودرو

پیش‌بینی  قیمت خودرو در هفته جاری

با توجه به اظهارات عزت‌الله اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، مبنی بر الزام طراحی یک فرمول ثابت برای قیمت گذاری خودرو و اعتماد دولت به بنگاه‌های اقتصادی خودروساز نظیر ایران خودرو و سایپا، می‌توان گفت که احتمال افزایش قیمت ۳۵ تا ۳۸ درصدی خودرو زیاد است.

اگر خبر افزایش قیمت ۳۵ تا ۳۸ درصدی را در کنار جدال‌های یک ماه اخیر برای آزادسازی قیمت خودرو  و سخنان تالارپشتی بگذاریم می‌توان گفت که تکه‌های پازل افزایش  قیمت خودرو در کنار یکدیگر کامل شده‌اند. در صورت رخ دادن این اتفاق حباب اختلاف قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی به شدت افزایش خواهد یافت.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبرآنلاین
دکمه بازگشت به بالا