جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

وقوع توفان گرد و خاک و شن در سه استان شرقی کشور

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع توفان گرد و خاک و شن در مناطق مستعد سه استان هشدار داد و بر ضرورت خودداری افراد سالمند و مبتلایان به بیماری‌های تنفسی و قلبی از رفت وآمدهای غیر ضروری توصیه کرد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ با اشاره به افزایش گرادیان فشار سطح زمین آورده است: وزش باد شدید از دوشنبه تا سه‌شنبه (۱۳ و ۱۴ شهریورماه) در شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و جنوب شرق خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی وقوع توفان گردوخاک و شن در مناطق مستعد، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا، اختلال در ناوگان حمل و نقل، خسارت به تجهیزات شهری و برون‌شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، دکل‌های برق و سازه‌های موقت، سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی اجتناب از رفت وآمدهای غیر ضروری برای افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی، آمادگی دستگاه‌های امدادی به‌ویژه مراکز بهداشتی، پرهیز از کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، اجتناب در عبور و مرور و خودداری از پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی توصیه می‌شود.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا