دسته‌بندی نشده

ویدئویی از یک خانم دندان‌پزشک که برگ‌ همه را پراکنده کرد!

طی روزهای اخیر ویدیویی از یک خانم دندان‌پزشک در فضای شبکه‌های اجتماعی وایرال شده که کلی انتقاد به همراه داشته استاین خانم دندان‌پزشک در ویدیوی مذکور برای درمان درد و عفونت دندان راهکاری را توصیه می‌کند که به گمان بسیاری از متخصصان غیرعلمی به نظر می‌رسد. شکل اجرای این ویدیو و همچنین پایان‌بندی آن به گمان برخی به شدت کاسب‌کارانه و غیرعادی‌ست.در واقع وفور ویدیوهای تبلیغاتی در فضای شبکه‌های اجتماعی حالا به حوزه درمان رسیده و همین مساله هم به نگرانی‌ها دامن زده است. به هر حال مساله سلامت شوخی‌بردار نیست و اگر قرار است روند کالایی شدن حوزه درمان تا این حد وسیع شود، کار شاید کمی سخت شود و درد دیگری به دردهای پرشمار جامعه ایرانی اضافه شود.

ما اینجا ویدیوی خانم دندان‌پزشک را گذاشتیم و البته واکنش‌هایی که نسبت به این ویدیو بوده است، اغلب افرادی که واکنش نشان داده‌اند، ظاهرا از اهالی فن هستند و خب نظراتشان خواندنی‌ست.چند نمونه از واکنش کاربران به انتشار این ویدئو را بخوانید:

* مژگان در واکنش به ان ویدئو گفته است: دیگه جدا این بحث تبلیغات اینستاگرامى داره به جاهای باریک کشیده میشه!

* امیر در ضمن همراهی با توئیت مژگان در تکمیل نظر او نوشت: 250k لایک خورد! فارغ از اینکه حتی دوز و طریقه مصرفم نگفت. من مریض دیدم تا یه سال انتی بیوتیک میخورد تو غلطشم غلط بود!

* مهسا، دیگر کاربر مجازی پس از تماشای این ویدئو گفت: چرا اینجوری تموم شد؟ واقعا دیده شدن و لایک خوردن خیلی اهمیت داره براشون؟! کیارش در پاسخ به سوال مهسا اینگونه توئیت زد که دوست عزیز! زیاد به این جنس توصیه هم اعتنا نکن و بفرست برا دوستات ک عفونت دارن))))).

* محمد هم ضمن ابراز نگرانی از توصیه این فرد می نویسد: حالا از فردا هرکی دندونش حتی یه کوچولو حساس باشه و تیر بکشه فوری میره این دواها رو خودسر مصرف میکنه، به قهقرا میریم!

* نورا در اکانت توئیتری خود با گلایه نوشت که باید یک جریمه‌ای چیزی برای ایشون به خاطر نظرات غیرعلمی و پزشکی در نظر بگیره.

* کاربر دیگری به نام سعید می‌گوید: اینو فرستادم برای دوستم که عفونت داشت!

هر چی خوردن خوب نشد، مقاومت به دارو‌!* نیلوفر هم با انتقاد از انتشار این ویدئو توئیت زد: جدا از کهیرهایی که با دیدن این پست زدم، حتی نمیگه که با چه دوز و دوره درمانی خورده بشه، نمیدونی که آنتی‌بیوتیک دوره درمان داره و مسکن نیست که تک دوز باشه؟

* حساب کاربری «دکتر خوب» نوشت: این همه به مریضا میگم وقتی دندونتون عفونت کرد مصرف آنتی‌بیوتیک جواب نمیده تا وقتی عامل عفونت برطرف نشه بعد ایشون میاد راهکار میده!

* عادل هم از این توصیه پزشکی انتقاد کرد و گفت: نه تنها کارش اشتباهه بلکه دوزی که توصیه میکنه هم اشتباهه.

* لادن اما با نگاه طنز به این موضوع پرداخت و نظر داد: دکتر مورد علاقه بیمارای مرکز بهداشت))))).

* یوسف هم خود را دکتر معرفی کرده است و در توئیتر خود نوشت که هرکسى که دیدید آخر حرفاش گفت؛ اینو بفرست واسه دوستااات! بدونید که بلاگره نه پزشک!

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا