جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

پاسخ درخور ترامپ به درخواست ذلیلانه ظریف

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر به سخنان «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران درباره مذاکره با آمریکا واکنش نشان داد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «وزیر امور خارجه ایران گفته که ایران خواستار مذاکره با آمریکا است، اما خواستار برداشته شدن تحریم‌هاست.»

ترامپ در ادامه پیام توئیتری خود در جواب این سخنان ظریف نوشت: «نه ممنون!»

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با نشریه آلمانی اشپیگل که روز شنبه منتشر شد درباره احتمال مذاکره با آمریکا در پی ترور سپهبد سلیمانی گفت: «خیر، من هرگز این احتمال را رد نمی‌کنم که افراد، رویکرد‌های خود را تغییر دهند و حقایق را درک کنند. برای ما مهم نیست که چه کسی در کاخ سفید نشسته باشد. آنچه مهم است، نوع رفتار آن‌ها است. دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را لغو کند و به میز مذاکره بازگردد. ما همچنان در میز مذاکره هستیم. آن‌ها میز مذاکره را ترک کردند. آمریکا خسارت عظیمی به مردم ایران وارد آورده است. روزی خواهد رسید که آن‌ها مجبور می‌شوند، این خسارات را جبران کنند. ما صبر زیادی داریم.»

گفتنی است درخواست ذلیلانه و حقیرانه وزیر امور خارجه ایران برای مذاکره با آمریکا در حالی است که ترامپ با دستور ترور سردار سلیمانی و یارانش، فقط یک گزینه را پیش روی آزادگان و نیروهای مقاومت گذاشت و آن هم اخراج این غده سرطانی از کل منطقه غرب آسیاست. به عبارت دیگر ظریف با این پیشنهاد غیرعاقلانه نشان داد هیچ ارزشی برای زندگی باعزت و ضرورت انتقام خون سردار سلیمانی و همراهانش قائل نیست.

ادامه مطلب
واکنش رسمی ایران به سخنان دیشب ترامپ

منبع:خبرگزاری دانشجو

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا