جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

پیام مهم نتانیاهو به ایران

دکتر سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: نتانیاهو از طریق ۴ کانال پیام داد که قصد حمله به ایران را نداشتیم و اصلا دنبال کشتن ایرانی‌ها نبوده‌ایم.

سعدالله زارعی، کارشناس مسائل غرب آسیا در جهان آرا می‌گوید: شخصیت شاخصی که در مواقع بحرانی بتواند مسائل را در رژیم صهیونیستی حل و فصل کند وجود ندارد و مهمترین شخصیت آنها نتانیاهوست که خودش محور دعواهاست. بسیاری معتقدند اختلافات درون اسرائیل هیچ افق معینی ندارد و پیش می‌رود تا رژیم سرنگون شود.

اسرائیل با وعده امنیت و آرامش، یهودیان را از فرهنگ های مختلف به این منطقه آورد، جامعه ای ناهمگن که هیچ کدام از وعده های قبلی در مورد آن محقق نشده است به طوری که خود یهودیان هم دچار تبعیض نژادی شده اند.

حملات جدید اسرائیل حتی منجر به یک مجروح در طرف مقابل نشده ولی خودشان 7 کشته و 15 مجروح داشتند. فلسطینی‌ها تا 20 سال قبل از صهیونیست‌ها می‌ترسیدند ولی امروز چنین چیزی نیست و در مقابل نظامیان اسرائیلی می‌ایستند.

اقدامات مشترک از سوی جبهه مقاومت علیه صهیونیست‌ها انجام شده و سه برابر شهدای ما و مقاومت، در جبهه اسرائیل به هلاکت رسیدند. نتانیاهو از طریق 4 کانال پیام داد که قصد حمله به ایران را نداشتیم و اصلا دنبال کشتن ایرانی‌ها نبوده‌ایم.

آمریکایی‌ها به دنبال توافق با ایران برای نگه داشتن 5 تا 10 هزار نیروی خود در عراق است. آمریکا قدرت نفوذ خود را در منطقه از دست داده و بر قدرت نفوذ ایران افزوده شده است. امروز قدرت کنش حزب الله و حماس در منطقه بیشتر از آمریکاست.

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا