جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

پیش‌بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه ۳۱ فروردین

دلار در نیمه دوم کانال ۲۷ هزارتومان آرام گرفته و به‌نظر می‌رسد نوسان محدود اسکناس آمریکایی در معاملات بازار آزاد آخرین روز فروردین ادامه دارد

قیمت دلار آرام گرفته و قرائن و شواهد از افت‌وخیز محدود این اسکناس در جریان خرید و فروش‌های امروز چهارشنبه ٣١ فروردین حکایت دارد. قیمت دلار دیروز در معاملات رسمی بازار، ۱۰۰ تومان عقب رفت، روی پله ٢٧ هزار و ۶٠٠ تومان ایستاد و در خرید‌ و‌ فروش‌های پشت‌خطی تقریبا با همین نرخ دست به دست شد. خبر‌های سیاسی که هیچ، در ٢۴ ساعت گذشته حتی شایعه تاثیرگذاری هم از ماجرای مذاکرات احیای برجام شنیده نشده است. به‌نظر می‌رسد همه این اتفاق‌ها می‌توانند عاملی برای نوسان محدود قیمت دلار در جریان معاملات آخرین روز فروردین ١۴٠١ باشند.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار در بازار آزاد سه‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۰۰ تومان کاهش پیدا کرد. قیمت دلار در معاملات رسمی بازار صبح دیروز ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود و ساعت هشت شب که معمولا شاهد آخرین خرید و فروش‌ها هستیم، ارزش اسکناس آمریکایی به ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش پیدا کرد. در روز کم‌نوسان بازار بیشترین قیمت دلار ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومان و کمترین سطح آن ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان محسوب می‌شد. افت ۱۰۰ تومانی دلار، سایر ارز‌های رایج را وادار به عقب‌نشینی محدود کرد و قیمت یورو با افت ۴۰ تومانی به ۲۹ هزار و ۸۶۵ تومان رسید. درهم امارات که همیشه پابه‌پای دلار حرکت می‌کند، ۲۵ تومان و لیر ۱۰ تومان ارزان و به‌ترتیب هفت هزار و ۵۱۵ تومان و هزار و ۸۸۰ تومان فرخته شدند. در بازار طلا هم قیمت سکه امامی از پله ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پایین آمد و با افت ۱۵۰ هزار تومانی، ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد. قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را از دست داد. دیروز قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۹۸ هزار تومان رسید که این رقم نسبت به روز دوشنبه ۱۵ هزار تومان کمتر بود.

تغییر قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار دوشنبه ۲۹ فروردین سه‌شنبه ۳۰ فروردین تغییر قیمت دلار
۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان ۱۰۰ تومان کاهش

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت دلار در صرافی ملی سه‌شنبه ۳۰ فروردین حدود ۵۰ تومان تنزل پیدا کرد. قیمت دلار در صرافی‌های زیرنظر بانک مرکزی در پایان معاملات دیروز درحالی به رقم ۲۵ هزار و ۲۸۰ تومان رسید که این اسکناس دوشنبه ۲۵ هزار و ۳۲۵ تومان عرضه می‌شد. در روز کم‌نوسان بازار آزاد که قیمت دلار افت ۱۰۰ تومانی داشت، ارزش این اسکناس در صرافی ملی فقط دوبار تغییر محدود پیدا کرد و به عدد ۲۵ هزار و ۲۸۰ تومان رسید. با این اتفاق اختلاف قیمت دلار آزاد و دولتی به دو هزار و ۳۲۰ تومان رسید و نسبت به دوشنبه این عدد ۵۰ تومان کاهش پیدا کرد. به گزارش فرارو، سهمیه سالانه ارزی هر ایرانی با داشتن مدارک و شرایط خاص درحال حاضر دو هزار و ۲۰۰ دلار است. خرید این میزان دلار از صرافی ملی دیروز ۵۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، یعنی حدود پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کمتر از بازار آزاد تمام می‌شد.

تغییر قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت دلار دوشنبه ۲۹ فروردین قیمت دلار سه‌شنبه ۳۰ فروردین تغییر قیمت دلار
۲۵ هزار و ۳۲۵ تومان ۲۵ هزار و ۲۸۰ تومان ۴۵ تومان کاهش

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی دیروز ۲۵۰ تومان عقب‌نشینی کرد و به نیمه کانال ۲۷ هزار تومان رسید. در شروع خرید و فروش‌های پشت‌خطی دیروز، قیمت دلار فردایی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان بود و این رقم ساعت ۱۰ شب به ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان رسید. رقم ابتدایی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان اوج قیمت دلار فردایی محسوب می‌شد و نرخ پایانی ۲۷ هزار و ۵۵۰ را باید به‌عنوان کمترین قیمت دلار در معاملات عمده بدانیم. قیمت دلار در معاملات رسمی دیروز با نرخ ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان به‌کار خود پایان داده بود و رقم ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان نشان از یک روز کم‌نوسان دیگر درجریان معاملات امروز بازار آزاد دارد. نبود خبر‌های سیاسی و اقتصای تاثیرگذار برای بازار ارز، دلیل دیگری برای پیش‌بینی فت‌وبرگشت‌های محدود قیمت دلار در آخرین روز فروردین ۱۴۰۱ است.

تغییر قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

شروع معاملات کف قیمت دلار فردایی سقف قیمت دلار فردایی نوسان قیمت دلار فردایی
۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان ۲۵۰ تومان
به این مقاله امتیاز دهید
منبع
فرارو
دکمه بازگشت به بالا