جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

پیش‌بینی یک نرخ متفاوت برای دلار در آینده نزدیک!

سیرنزولی قیمت‌ها درحالی در بازار ارز ادامه دارد که هم اکنون قیمت دلار در بازار تهران به کانال ۶۲ هزار تومان بازگشته است.

سیرنزولی قیمت‌ها درحالی در بازار ارز ادامه دارد که هم اکنون قیمت دلار در بازار تهران به کانال ۶۲ هزار تومان بازگشته است.

از اواخر سال گذشته و بخصوص از زمان آغاز تنش بین ایران و اسرائیل، قیمت دلار روند صعودی پرسرعتی به خود گرفته است. در حالی که مسئولان دولتی مدام بر طبل کاهش قیمت‌ها می‌کوبند و با اظهارنظرهای عجیب خود از قبیل «نرخ دلار آزاد را قبول نداریم» مردم را شاکی می‌کنند، اما خبری از کاهش قابل توجه ارزش دلار نیست و برخی نظرسنجی‌ها از ادامه روند صعودی این ارز حکایت دارد. برخلاف این صحبت‌ها اما، خبرگزاری تسنیم یک پیش‌بینی خوش‌بینانه از نرخ دلار داشته و آن را با یک رویکرد متفاوت سنجیده است. در مطلب این خبرگزاری آمده است: کاهش قیمت ها در بازار طلا و ارز درحالی ادامه دارد که هم اکنون قیمت دلار در کف بازار به کانال ۶۲ هزار تومان بازگشته است؛ ضمن اینکه دلار فردایی نیز بین دلال‌ها در کانال ۶۱ هزار تومان معامله می شود.

پیش‌بینی یک نرخ متفاوت برای دلار در آینده نزدیک!

سیرنزولی قیمت ارز در بازار بعد از نمایش اقتدار نظامی کشورمان در مقابل اسرائیل آغاز  و با کاهش تنش ها در منطقه ادامه دار شد.فعالان بازار ارز می گویند خیال بازار از تنش‌های سیاسی راحت شده و به همین دلیل درحال تخلیه هیجانات هفته های قبل است.

بازاری‌ها می گویند از دیروز جو بازار کاملا فروشنده است و خریداری حاضر به خرید در این قیمت‌ها نیست؛ خریداران دست نگه داشته‌اند تا در قیمت‌ها پایین تر خرید کنند.

هم اکنون دلار در کف بازار تهران به کانال 62 هزار تومان بازگشته ولی در کانال‌های تلگرامی طبق روال قبل دلار یکی دو هزار تومان گرانتر قیمت گذاری می شود! دلار تهران الان 62 هزار و 900 تومان و هرات 62 هزار و 270 تومان قیمت خورده است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، ریزش قیمت‌ها در بازار طی روزهای آینده هم ادامه خواهد داشت و احتمال بازگشت دلار به کانال 50 هزار تومانی در هفته‌ آینده بالاست.

برخی نظرات کاربران فضای مجازی در این باره را مرور می‌کنیم:

سعید کوشافر (خبرنگار) نظری متفاوت با خبرگزاری تسنیم داشت: الان بازار ‎دلار دست ‎نوسان‌گیر ها  افتاده و مخصوصا قیمت را پایین آوردند تا خرید کنند…افراد ‎آماتور باید خیلی مراقب باشند… قیمت  فعلا خیلی ثبات ندارد و احتمال افزایش هم هست.

ا‌میر دبیری مهر از ترفند عجیب صرافی‌ها برای سود بیشتر نوشت: صرافی‌ها خرید ‎دلار به قیمت آزاد ندارد همان قیمتی می‌خرند که دولت باهاش پز میده با حدود ۲۰ هزار تومان تفاوت با قیمت آزاد اما فروش به قیمت آزاد هست. من حرفی ندارم نظر شما در این باره چیست؟

الف.عبدلی هم امیدی به کاهش قیمت‌ها ندارد: بعید می‌دانم قیمت‌ها کاهش پیدا کند و این ترفند، روشی برای ترساندن مردم برای فروختن دلارهایشان است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
برترین ها
دکمه بازگشت به بالا