جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

پیش بینی بازار سهام امروز 11 اردیبهشت

بورس تهران روز دوشنبه با کاهش تراز شاخص کل و افت تراز شاخص هم‌وزن در کنار افزایش 5 درصدی ارزش معاملات خرد مواجه بود. بورس تهران در معاملات روز دوشنبه شاهد خروج 114 میلیارد تومانی پول حقیقی از بازار سهام بود.

بورس تهران روز دوشنبه با کاهش تراز شاخص کل و افت تراز شاخص هم‌وزن در کنار افزایش 5 درصدی ارزش معاملات خرد مواجه بود. بورس تهران در معاملات روز دوشنبه شاهد خروج 114 میلیارد تومانی پول حقیقی از بازار سهام بود.

شاخص کل بورس تهران منزوی شد! / پیش بینی بازار سهام امروز 11 اردیبهشت

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سهام در روند معاملات روز گذشته شاهد کاهش تراز شاخص کل و افت تراز شاخص کل هم‌وزن بود. دیروز روند معاملات در لحظات ابتدایی با افزایش تراز شاخص هم‌وزن و رشد تراز شاخص کل همراه بود اما پس از نیم ساعت، شاخص‌های سهامی نزولی شدند. نیمه انتهایی بازار سهام نیز با کاهش تراز اندک شاخص‌های سهامی همراه بود و در نهایت بازدهی منفی اندکی را برای این شاخص‌ها به ارمغان آورد.

در بین شاخص صنایع نیز صنعت مواد و محصولات دارویی با 10.3 میلیارد تومان ورود پول حقیقی بالاترین میزان ورود پول حقیقی را در بین صنایع به ثبت رساند. صنعت ماشین آلات با 5.7 میلیارد تومان و صنعت حمل و نقل با 5.5 میلیارد تومان در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند. از سوی دیگر صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری با 36 میلیارد تومان خروج پول حقیقی بیشترین میزان کاهش مالکیت حقیقی را به ثبت رساند و صنعت سیمان با 22.2 میلیارد تومان و صنعت محصولات شیمیایی با 21.8 میلیارد تومان دیگر صنایعی بودند که میزان بیشتری از مالکیت حقیقی خود را از دست دادند.

روند معاملات سهامی 30 روز اخیر

دیروز ارزش معاملات خرد بازار سهام با 5 درصد افزایش، به سطح 4 هزار و 63 میلیارد تومانی رسید. روند جریان پول حقیقی در معاملات سهام دیروز متعادل بود ولی شاهد خروج پول از بازار سهام و ورود به صندوق‌های درآمد ثابت بودیم.

030210

دیروز ارزش صف‌های خرید سهام به نسبت روز یکشنبه 25 درصد افزایش یافت و به 159 میلیارد تومان رسید و ارزش صفوف فروش نیز با 16 درصد افزایش تا سطح 199 میلیارد تومان جهش داشت.

روز معاملاتی گذشته سرانه خرید هر کد حقیقی به نسبت روز یکشنبه افزایش داشت و به 22.3 میلیون تومان رسید. دیروز سرانه فروش هر کد حقیقی نیز کاهش داشت و در سطح 23 میلیون تومانی ایستاد. با این اوصاف شکاف سرانه همچنان به سمت فروشندگان حقیقی سنگینی می‌کند.

پیش بینی بورس سه‌شنبه

با توجه به روند معاملات روز‌های اخیر ، قیمت‌های جهانی و خبر‌های اثرگذار بر روند معاملات؛ معاملات روز سه‌شنبه با سقف مقاومتی 2 میلیون و 300 هزار واحدی شاخص کل بورس و 25 هزار و 500 واحدی شاخص کل فرابورس آغاز خواهد شد. کاهش ریسک سیاسی بازار سهام در کنار تأثیر میان مدت افزایش قیمت‌ها در بازار‌های موازی باعث آزادی ارزش معاملات خرد از رکود شدید هفته‌های اخیر شده بود که پس از فتح سطح 2 میلیون و 300 هزار واحدی و اصلاح زمانی آن، بار دیگر نشانه‌های رکودی پیدا کرده است.

با این منوال پیش بینی می‌شود که بازار سهام امروز ارزش معاملات خردی در سطح 4 تا 7 همتی داشته باشد. بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با افت تراز شاخص‌های اصلی آغاز کند. احتمال بازدهی منفی اندک شاخص‌های اصلی بازار سهام و عملکرد ضعیف‌تر شاخص کل به نسبت شاخص کل هم‌وزن در انتهای معاملات امروز بالا است. جریان پول حقیقی در سهام برای معاملات امروز منفی پیش بینی می‌شود. صفوف خرید سهام اندکی افزایش می‌یابد و در سمت صفوف فروش سهام نیز احتمال رشد اندکی وجود دارد. احتمالاً در انتهای معاملات امروز سرانه خرید هر کد حقیقی در سطح 25 میلیون تومانی قرار گیرد و سرانه فروش نیز در بالای 24 میلیون تومان قرار گیرد. فرابورس تهران احتمالاً کاهش تراز بیشتری در شاخص‌های اصلی خود به نسبت بورس داشته باشد؛ اما احتمالاً شکاف بازدهی در بین شاخص کل و هم‌وزن بورس و فرابورس افزایش یابد.

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا