جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

پیش بینی بورس امروز دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲

پیش بینی می شود در معاملات امروز از شدت رشد ارزش معاملات خرد کاسته شود اما همچنان ورود پول حقیقی به سهام و خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت تداوم داشته باشد.

با توجه به روند معاملات روز‌های اخیر ، قیمت‌های جهانی و خبر‌های اثرگذار بر روند معاملات؛ بازار سهام سومین روز معاملاتی این هفته را با کشش نزولی معاملات و هجوم سیگنال‌های مثبت آغاز می‌کند. داده‌های آماری همچون تغییر روند معاملات در نیمه دوم معاملات دیروز، افت صفوف خرید سهام، کاهش ورود پول حقیقی به سهام نسبت به شنبه و کاهش خروج پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت نسبت به شنبه؛ نشان می‌دهد که ممکن است معاملات امروز با رشد عرضه سهام مواجه باشد. از سوی دیگر نیز اخبار مثبتی مانند بسته حمایتی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه، رشد نرخ دلار در بازار آزاد، افزایش صادرات نفت با توفق جدید و اصلاح جزئی نرخ گاز صنایع که در انتظار تصویب است را می‌توان سیگنال‌های حمایتی بازار سهام دانست.

با این منوال پیش بینی می‌شود که بورس تهران معاملات امروز را با دو نیمه متفاوت سپری کند. نیمه‌ای از معاملات که با افزایش عرضه سهام همراه باشد با شوک معاملاتی باعث عدم افزایش ارزش معاملات می‌شود و سرعت‌گیر شاخص کل است. در نیمه‌ای که شاهد رشد تقاضا باشیم امکان افزایش تراز شاخص کل تا سطح ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی وجود دارد. معاملات امروز تا حدودی تکلیف روند بازار سهام را مشخص می‌کند. معاملات هیجانی با انتشار خبر غیر رسمی تغییر نرخ گاز صنایع می‌تواند بازار سهام را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. احتمالا در معاملات امروز از شدت رشد ارزش معاملات خرد کاسته شود اما همچنان ورود پول حقیقی به سهام و خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت تداوم داشته باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
قیمت نجومی خودروهای فرسوده از آگهی‌ها حذف شد
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا