جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

پیش بینی بورس امروز شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با رشد ضعیف تراز شاخص‌های اصلی آغاز کند. احتمال بازدهی مثبت شاخص‌های اصلی و شاخص هم‌وزن در انتهای معاملات اولین روز معاملاتی هفته بالا است.

با توجه به روند معاملات روز‌های اخیر ، قیمت‌های جهانی و خبر‌های اثرگذار بر روند معاملات؛ بازار سهام با گذر از مرز ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار واحدی شاخص کل، هدف‌های جدیدی را برای خود ترسیم کرده است. بورس تهران اولین هفته معاملاتی شهریور ماه را با چالش عبور از سقف ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی پشت سرگذاشت و هفته دوم شهریور ماه درحالی آغاز شدد که این سطح، یکی از حامیان شاخص کل به شمار می‌رفت.

معاملات سهامی هفته گذشته و علل خصوص، روز دوشنبه نشان داد؛ که رکود همچنان جو حاکم بر معاملات است و شروع یک روند صعودی با شیب زیاد، دور از ذهن است. تثبیت ارزش معاملات خرد در سطوح ۵ تا ۷ همتی نشان می‌دهد که چشم‌انداز‌های بازار سهام اطمینان مورد نیاز معامله‌گران را فراهم نمی‌کنند. برخی از تحلیل‌گران بر این باورند که با گذر دلار آزاد از مرز ۵۰ هزار تومان، روند صعودی قدرتمند شاخص‌های سهامی آغاز خواهد شد. در حال حاضر یکی از عوامل اصلی برهم‌زننده چشم‌انداز بورس تهران ثبات نسبی در بازار طلا و ارز است.

با این منوال پیش بینی می‌شود که با تداوم روند معاملات روز سه‌شنبه، بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با رشد ضعیف تراز  شاخص‌های اصلی آغاز کند. احتمال بازدهی مثبت شاخص‌های اصلی بازار سهام و مخصوصاً شاخص هم‌وزن در انتهای معاملات اولین روز معاملاتی هفته بالا است. جریان پول حقیقی در سهام برای معاملات امروز مثبت پیش بینی می‌شود و خروج پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت محتمل است. ارزش معاملات خرد امروز در سطح ۶ تا ۸ همتی پیش بینی می‌شود و غلبه صف‌های خرید به صف‌های فروش نیز احتمال بالایی دارد. با تمام این تفاسیر احتمال بازدهی مثبت قدرتمند شاخص‌های اصلی کم بوده و معاملات متعادل‌تری را شاهد خواهیم بود.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
پیش بینی بورس امروز ۲۶ تیر ۱۴۰۱ /کاهش قابل توجه ارزش معاملات خرد
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا