جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

پیش بینی بورس امروز ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

پیش بینی می‌شود که بورس تهران معاملات امروز را با پیشرانی صنایع دلاری و بانک‌ها آغاز کند و تأثیر اصلی صنایع حامی شاخص کل در نیمه دوم نمایان شود.

با توجه به روند معاملات روز‌های اخیر ، قیمت‌های جهانی و خبر‌های اثرگذار بر روند معاملات؛ روز جاری در  تداوم روند ریزشی انتهای معاملات روز چهارشنبه آغاز خواهد شد. صنایع خودرو و ساخت قطعات، اطلاعات و ارتباطات، مخابرات و رایانه لیدر‌های حمایتی معاملات فردا به شمار می‌روند و صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و صنایع سنگین دلاری بازار، لنگر ریزشی بازار هستند.

با این منوال پیش بینی می‌شود که بورس تهران معاملات امروز را با پیشرانی صنایع دلاری و بانک‌ها آغاز کند و تأثیر اصلی صنایع حامی شاخص کل در نیمه دوم نمایان شود. بازار سهام معاملات امروز را با صف فروش سهام شرکت‌های صنایع سنگین آغاز کند؛ در حالی که امکان رشد تراز شاخص صنعت خودرو و ساخت قطعات نیز پابرجا است. معاملات امروز احتمالا با خروج پول حقیقی از سهام و ورود پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت به پایان برسد.

درباره شاخص‌های اصلی بازار سهام نیز برای فردا احتمال افت در نیمه اول بیشتر از ریزش است اما در خصوص نیمه دوم معاملات امکان مقاومت شاخص کل در برابر ریزش بیشتر نیز وجود دارد.

خبر دیدار امیرعبداللهیان با محمد بن‌سلمان و دعوت ولیعهد سعودی از رئیس دولت سیزدهم برای سفر به عربستان از اخبار تأثیرگذار بر بازار ارز امروز به شمار می‌رود که یکی از مهم‌ترین سیگنال‌های منفی بازار سهام نیز به شمار می‌رود.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
مبلغ و اقساط وام جدید مسکن اعلام شد / جزئیات
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا