جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

کشف اشیای تاریخی قاچاق در گمرگ بازرگان

این اقلام تاریخی باارزش، از یک دستگاه خودروی کامیون که قصد خروج از کشور را داشت با هوشمندی مامورین گمرک کشف و ضبط و با حضور دادستان ماکو در محل در اختیار ضابطین قرار گرفت.

سخنگوی گمرک گفت: کامیون حامل بیش از 570قطعه عتیقه، کتب و سکه که اثیه دسته دوم منزل اظهار شده بود توسط کارکنان گمرک بازرگان کشف و ضبط شد.

سید روح اله لطیفی اظهار کرد: کامیونی که در پوشش حمل اثاثیه منزل مقادیر زیادی سکه و اجناس عتیقه را حمل می کرد که بخشی از آن قدمتی سه هزار ساله داشت توسط گمرک متوقف و حدود570 قلم جنس و سکه عتیقه قبل از خروج از کشور، کشف شد.

وی در خصوص کشف بزرگ اجناس عتیقه در گمرک بازرگان اظهار داشت: کامیونی که محموله اش را اثاثیه منزل اظهار کرده بود و مقصد محموله های اثاثیه منزل را کشور کانادا اعلام کرده بود، در بررسی و کنترل کارشناسان گمرک در مرز بازرگان و قبل از خروج از کشور به ترکیه، مورد بررسی قرار گرفت و بیش از 570قطعه اجناس، کتب و سکه های قدیمی در خلال محموله دسته دوم منزل کشف شد که برخی از سکه ها بر اساس نظر کارشناسان چندین میلیارد تومان ارزش گذاری می شوند.

سخنگوی گمرک افزود: پس از اطمینان کارشناسان و حراست گمرک بازرگان از وجود کالای قاچاق و عتیقه در محموله این کامیون، با هماهنگی با دادستان ماکو و کارشناسان اداره میراث فرهنگی شهرستان، کالای مکشوفه جداسازی و شمارش شد و صورتجلسه کشف نیز توسط گمرک تنظیم شد.

لطیفی گفت: با حضور دادستان شهرستان، محموله بزرگ عتیقه توسط گمرک پلمب شد و برای انجام اقدامات بعدی تحویل ضابطین قضایی شد.

سخنگوی گمرک در خصوص کالاهای عتیقه مکشوفه توضیح داد: 18قطعه مفرغی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد، خنجر عتیقه ، هفت عدد اشکدان شیشه ای، 322 قطعه سکه نقره ای، 87 قطعه سکه مسی، 6 قطعه سکه با آلیاژ مفتولی، 59 قطعه سکه کلکسیونی، 36 قطعه سکه آلبومی، دو مهر بیضی عقیق با خط کوفی، گلدان چینی، 15قطعه سکه قاجاری، یک قطعه سکه مسی یادبود باقرخان، یک عدد سکه یک دلاری مربوط به سال 1845میلادی،12قاشق نقره، سماور برنجی، دوربین عکاسی چوبی، بشقاب ناصرالدین شاهی، سه سینی برنجی مربوط به سال 1889میلادی،قرآن خطی و طلاکاری شده با ابعاد 17*11،کتاب قصص با چاپ سنگی و مهر عقیق، کالاهای عتیقه ای بود که امروز کارکنان گمرک از اثاثیه منزل به مقصد کانادا کشف کردند.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
تعلیق عضویت ۱۲ نفر از خانم ها در کتابخانه ملی به دلیل عدم حجاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا