جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادیجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

کلیات بودجه ۱۴۰۱ تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تصویب کردند. ایرنا، خبرگزاری دولت در این زمینه نوشت که این رای بدان معناست که مجلس با حذف ارز ترجیحی موافقت کرده است. در همین حال، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از حذف مشروط ارز ترجیحی در لایحه بودجه خبر داد و گفت: معنای حذف مشروط این است که دولت تضمین دهد که اقلام پرمصرف را با قیمت ثابت و بدون تغییر به دست مردم برساند و نرم‌افزار آن هم در کمیسیون تلفیق طراحی شده است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تصویب کردند. ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت در این زمینه نوشت که این رای بدان معناست که مجلس با حذف ارز ترجیحی موافقت کرده است.

به گزارش «انتخاب»، در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۹ دی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ به رای نمایندگان گذاشته شد.

نمایندگان با رای ۱۷۴ رای موافق کلیات لایحه بودجه را تصویب کردند.

در ابتدای جلسه امروز ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در دفاع از کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ سخنرانی و از حذف ارز ترجیحی دفاع کرده بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق: ارز ترجیحی حذف می شود اما به صورت مشروط

در همین حال، رحیم زارع نماینده آباده و سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۹ دی ماه) پارلمان و در دفاع پایانی از کلیات لایحه بودجه سال آینده با بیان اینکه حجم نقدینگی فعلی در کشور هر زمان بخواهد می‌تواند در بخش‌های مختلف اقتصاد کشور یک طوفان مخرب ایجاد کند، گفت: دولت تلاش کرده است تا در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حدود ۳۴۰۰ هزار میلیارد تومان را از حوزه‌های مختلف تامین کند تا این میزان از نقدینگی به سمت تولید هدایت شود و این تصمیم برای نخستین بار اتخاذ شده است.

ادامه مطلب
پرداخت وام اربعین آغاز شد + جزئیات مهم

وی همچنین از حذف مشروط ارز ترجیحی در لایحه بودجه خبر داد و گفت: معنای حذف مشروط این است که دولت تضمین دهد که اقلام پرمصرف را با قیمت ثابت و بدون تغییر به دست مردم برساند و نرم‌افزار آن هم در کمیسیون تلفیق طراحی شده است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: ما با پرداخت یارانه نقدی کور موافق نیستیم و در کمیسیون تلفیق هم بر این موضوع تاکید کرده‌ایم که یارانه حاصل از ارز ترجیحی به صورت هوشمند به دست مردم برساند.

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا