جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

کیفیت هوای تهران اعلام شد

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۳۱ فروردین) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۸۱ و در شرایط قابل قبول قرار دارد. همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

در شرایط قابل قبول پیشنهاد می شود که شهروندان از فعالیت طولانی یعنی از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی صورت گیرد. خودداری کنند و از انجام فعالیت سنگین یعنی از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد همچون دویدن خودداری کنند.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
کیفیت هوای شهر تهران اعلام شد/هشدار برای گروه‌های حساس
منبع
خبر انلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا