جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

گرانی سیب زمینی / قیمت سیب زمینی به اوج رسید

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران درباره دلایل گرانی سیب زمینی گفت: در حال حاضر فصل سیب زمینی تمام شده و محصولاتی هم که وارد بازار می‌شود، سیب زمینی‌های انباری و دپو شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به دلایل گرانی سیب زمینی گفت: حدود یک‌ماه دیگر سیب زمینی نو وارد بازار و عرضه آن زیاد می‌شود.

اسدالله کارگر درباره دلایل گرانی سیب زمینی گفت: در حال حاضر فصل سیب زمینی تمام شده و محصولاتی هم که وارد بازار می‌شود، سیب زمینی‌های انباری و دپو شده است.

وی با بیان اینکه سیب زمینی نو حدود یک‌ماه دیگر وارد بازار می‌شود، افزود: زمانی که سیب زمینی سر زمین برداشت و عرضه شود قیمت آن نیز در بازار کاهش می‌یابد.

کارگر ادامه داد: کسانی که در حال حاضر سیب زمینی انباری و دپو شده، دارند باید تا قبل از ورود محصول نو آن را به بازار عرضه کنند چون وقتی محصول جدید وارد بازار می‌شود، بازار اشباع خواهد شد.

این فعال صنفی با اشاره به اینکه بارندگی‌ها و اختلالات در حمل و نقل نیز در گرانی این محصول مؤثر بوده است، گفت: زمانی که عرضه محصولی کم شود، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

کارگر قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی را در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: مغازه داران باید محصول را براساس فاکتوری که خریداری کرده اند و به علاوه ۳۵ درصد سود به فروش برسانند ممکن است فروشنده‌ای سیب زمینی را ۱۴ هزار تومان خریداری کرده باشد و ممکن هم است با قیمتی کمتر از این رقم آن را خریده باشد بنابراین ما قیمت‌های ۱۸ و ۲۰ هزار تومان را در مغازه‌ها تأیید نمی‌کنیم و می‌گوئیم که قیمت فروش باید براساس فاکتور خرید فروشنده باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
کنایه اینفلوئنسر ترکیه‌ای به گران شدن لحظه‌ای دلار:+عکس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا