جدیدترین و آخرین اخبار داغ حوادث

یک فروند کشتی تجاری در بندر عباس غرق شد

به گزارش مشرق، این کشتی تجاری که درحال پهلوگیری درکنار یکی از پست های بندر شهید رجایی بود با بارهای موجود خود به دریا فرو رفت.

شناور کانتینری ال اس استار به طول ٩٠ متر در اسکله ٢۵ بندر شهید رجایی کاملاً واژگون شده و خبرها حکایت از زخمی شدن تعدادی از خدمه این شناور دارد.

علت حادثه احتمالاً تخیله غیر متوازن کانتینر و رعایت نکردن جابجایی آب در مخازن بالاست باشد.

علت غرق شدن مشخص شد:

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درخصوص جزئیات این سانحه اظهار کرد: عدم هماهنگی بین پیمانکار تخلیه و بارگیری و افسر کشتی در این رابطه که در چه نقطه‌ای کانتینرها بارگیری شود باعث بروز این حادثه شده است.

وی ادامه داد: ارتفاع کشتی از کف آن تا نقطه بالایی آن حدود ۲۵ متر است که بخشی از این کشتی بیرون از آن و بخش دیگر در کف دریاست.
با بیان اینکه این کشتی تحت پرچم جزیره کوموروس بوده است افزود: هم اکنون خارج‌سازی کانتینر آغاز شده و شرکت‌های ساویج نیز مشغول انجام این کار هستند.
حق‌شناس با اشاره به اینکه بار این کشتی کانتینرهای حامل کنسانتره مس، پتاسیم کلر و … بوده گفت: طول این کشتی ۹۰ متر است که ۱۵۰ کانتینر در اسکله ۲۵ شهید رجایی در آن بارگیری شده بود.
وی همچنین درخصوص پرسنل این کشتی گفت: این کشتی ۱۴ پرسنل داشته که عمدتاً هندی بودند. همه سرنشینان بجز یک نفر که از ناحیه پا آسیب دیده سالم هستند.

منبع:مشرق نیوز

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا