جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

۲۷۰۰ خودرو در آستانه ورود به بازار

به گزارش مشرق، از زمان مصوبه خودرویی هیئت دولت در نیمه بهمن سال گذشه وضعیت بازار خودروی کشور بسیار نامتعادل بوده و حتی ترخیص خودروهای درگمرک مانده نیز نتوانسته در این بازار اثر گذار باشد. هر چند به نظر می‌رسد ترخیص این دست خودروها و همچنین احیا تزریق خودروهای وارد شده بدون ثبت سفارش نوعی رانت قیمتی برای صاحبان آنها ایجاد می‌کند اما به هر حال دولت بایستی برای بازار متشنج خودروهای داخلی و خارجی تدبیر مشخصی داشته باشد.
بر اساس پیگیری‌های خبرنگار تسنیم، از نیمه بهمن ماه سال قبل تا اواخر اردیبهشت ماه سال جاری بیش از ۲۷۰۰ خودرو در گمرکات پروانه گمرکی صادر شده است.
بر این اساس در ۱۵ گمرک مختلف از جمله سلفچگان، باهنر، رجایی، غرب تهران، لنگه، خرمشهر، بوشهر و…پروانه ترخیص خودرو صادر شده است.

بر مبنای اعلام مسئولان از ۲۷۰۰ خودروی دارای پروانه حدود ۱۶۰۰ دستگاه خودرو از گمرکات مذکور ترخیص شده‌اند.
این گزارش حاکی از این است که گمرک سلفچگان با صدور ۸۹۵ پروانه در صدر فهرست مذکور قرار گرفته است. نکته جالب توجه اینکه بر اساس گزارش تا ۲۰ اردیبشهت تنها ۳۹ دستگاه خودرو از این گمرک خارج شده است.
به عبارت دیگر بیشتر تعداد خودروی ترخیص شده به گمرک باهنر مربوط می‌شود. بر این اساس با وجود اینکه ۶۴۶ پروانه در گمرک شهید باهنر برای خودروهای وارداتی صادر شده است نزدیک به ۳۳۰ دستگاه خودرو از گمرک مذکور خارج شده است.
گفتنی است، در حالی بر اساس یک گزارش مکتوب، تا ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۰۰۷ دستگاه خودرو از ۱۵ گمرک اصلی ترخیص شده‌اند که ظاهراً ظرف یک هفته اخیر این آمار به بیش از ۱۶۰۰ دستگاه رسیده است.

ادامه مطلب
عملیات ناکام در بازار خودرو

منبع: مشرق نیوز

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا