جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

ادعای کارشناس نظامی آمریکایی درباره تهران

«جیمز هولمز»، کارشناس و تحلیلگر نیروی دریایی آمریکا در یادداشت خود به بررسی توانایی‌های ایران در حوزه دریایی پرداخت و در این ارتباط نوشت که تهران با به کارگیری نیروهای دریایی سبک و کم هزینه توانسته است که آمریکا را با چالش جدی روبرو کند.

به گفته این نویسنده آمریکایی، تهران می‌تواند هزینه‌های سنگینی را بر آمریکا تحمیل کند و این کار را انجام داده است، در این شرایط نیروی دریایی آمریکا نباید قابلیت و توان چالشی نیروی دریایی ایران را نادیده بگیرد.

نویسنده همچنین در بخش دیگر از یادداشت خود گفته است که مقام‌های ایران به هر دلیلی چه از نظر اعتقاداتی و چه محاسبات استراتژیکی مصمم هستند که نگذارند به قول آن‌ها شیطان بزرگ حیاط خلوتشان را محدود و مسدود کند.

چند روز پیش از این نیز، «سرلشکر حسین سلامی»، فرمانده کل سپاه در دانشگاه علوم و فنون دریایی گفته بود که کشورمان تسلط دریایی خود را حفظ کرده و پهنه دریایی را گسترش داده‌ایم و امروز فناوری‌های نوین دریایی در اختیار ما است. سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنانش از شناورها به عنوان زیرساخت سیال قدرت دریایی کشور نام برد و خاطر نشان کرد: فناوری‌های مربوط به کیفیت بخشی شناورهای رزمی در اختیار ما است و این چشم اندازها دقیق و درست هستند و شناورها هویت حقیقی تاکتیک ما بوده که حامل پیام‌های استراتژیک در دریا است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
توضیحات خلیل آبادی در مورد عدم دعوت از حناچی در جلسات هیات دولت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا