جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

رضایی: قوانین و برنامه‌های اجرایی ما تناسبی با آرمان‌های انقلاب و خواسته‌های ملت ایران ندارد

[ad_1]

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «اگر ماهواره را در کنار پراید بگذاریم، می‌توانیم تصویر روشنی از دو نوع حکم روایی در کشور باشیم»، اظهار کرد: در جبهه استقلال و امنیت حکمروایی انقلابی وجود دارد، اما در جبهه اقتصاد و معیشت نوعی حکمروایی دیگری وجود دارد.

به گزارش ایسنا، سرلشکر پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر یکشنبه در سومین آئین ملی بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که به مناسبت سالروز شهادت مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با بیان اینکه «شهید چمران یار فراموش نشدنی روزهای مظلومیت ملت بزرگ ایران است»، خاطرنشان کرد: ملتها با نمادها و اسطوره‌های خود شناخته می‌شوند و بنا به تعبیری، نمادها شناسنامه ملت‌ها هستند و معمولا ملت‌ها جمعی را انتخاب می‌کنند و از طریق آنها خود را به دنیا معرفی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه نمادها قله‌های معنوی‌ای هستند که به جامعه اعتماد به نفس و نشاط و پویایی می‌دهند و ملت‌ها انتظار دارند این قله‌ها بارها تکرار شود، افزود: اینکه دانشگاهیان عزیز ما دکتر چمران را به عنوان نمادی از استاد تراز انقلاب انتخاب کردند، کاری صحیح و شایسته تقدیر است؛ چرا که  شهید چمران در ابعاد مختلف در رتبه‌ی بالایی قرار دارد و می‌تواند نماد استاد دانشگاه ایران باشد.

فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار  کرد: شهید چمران از دوران دبیرستان در کلاس‌های قرآن آیت‌الله طالقانی مبارزه را آغاز کرد و در زمان تحصیل در دانشگاه تهران نیز مبارزه را ادامه می‌دهد و سپس این فعالیت‌ها را در دانشگاه آمریکا ادامه می‌دهد و زمانی که اسرائیل به تنهایی ارتش‌های کشورهای اسلامی را شکست می‌دهد و جهان اسلام تحقیر می‌شود، او با وجود اینکه در موقعیتی بسیار عالی و فنی بوده، به مصر مهاجرت می‌کند و در اردوگاه‌ها آموزش چریکی می‌بینید و در لبنان اسلحه بدست می‌گیرد و در برابر دشمنی که جهان اسلامی را تحقیر کرده می‌ایستد.

رضایی با تاکید بر اینکه شهید چمران یک انقلابی برجسته است، گفت: او از نظر علمی نیز فردی بسیار باهوش و با سواد است و پس از اخذ مدرک الکترومکانیک در دانشگاه تهران به آمریکا می‌رود و مدرک دکترای رشته‌ی فیزیک پلاسما را اخذ می‌کند. بعد از انقلاب نیز شهید چمران با وجود اینکه وزیر دفاع می‌شود در خط مقدم با خمپاره ۶۰ و در فاصله بسیار نزدیک به خط دشمن به شهادت می‌رسد.

ادامه مطلب
برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات عباس ایروانی و دیگر متهمان گروه عظام

وی ادامه داد: شهید چمران از بعد سلامت سیاسی نیز با وجود اینکه عضو نهضت آزادی بود پس از قهر این نهضت بعد از تسخیر لانه جاسوسی از نظام، در کنار امام راحل ایستاد و بعد از مشاهده فاصله گرفتن نهضت آزادی از مسیر نظام، در مسیر انقلاب ایستادگی کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «شهید چمران علم و عمل را با هم داشت» تاکید کرد: علم بدون عمل در دانشگاههای ما مشکلی از جامعه را حل نخواهد کرد؛ دانشگاه‌های ما نیازمند اساتیدی هستند تا علم و عمل را به هم نزدیک کنند.

رضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: امروز ملت ایران در دو جبهه همزمان در حال مبارزه‌ای سخت است؛ یک جبهه استقلال و امنیت و جبهه دیگر اقتصاد و معیشت است و ملت ایران بطور همزمان در هر دو جبهه درحال مبارزه است؛ اساتید انقلاب نمی‌توانند خود را از این دو جبهه فارغ کنند.

وی افزود: در جبهه استقلال و امنیت و اقتدار درگیری‌های مستقیم و غیرمستقیم بسیاری با آمریکایی‌ها داشته و داریم؛ اخیرا نیز در جریان حرکت نفت‌کش‌های جمهوری اسلامی ایران به سمت ونزوئلا، آمریکایی‌ها قصد داشتند جلوی حرکت این کشتی‌ها را بگیرند، اما پهپادهای خود را بالای کشتی‌های آمریکا فرستادیم و اخطارهایی دادیم و با تهدید آنها کشتی‌ها به ونزوئلا رسیدند؛ هر آن ممکن بود آنها شلیکی به سمت ما بکنند و ما هم شلیکی به سمت آنها بکنیم.

فرمانده سابق سپاه با اشاره به قرار داشتن ایران در جنگ اقتصادی، خاطرنشان کرد: امروز اقتصاد و معیشت مردم هم در جنگ است؛ هر هفته یا هر ماه می‌بینیم آمریکایی‌ها لیستی از تحریم‌ها را منتشر می‌کنند؛ از سوی دیگر نیز به چین و هند فشار می‌آورند. در یک سفر ۲۰۰ کارشناس پنتاگون و سی آی ای به شانگ‌های رفتند و با شرکت‌های چینی جلسه گذاشتند تا آنها را نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه ایران توجیه کنند.

ادامه مطلب
بازگشت بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان از سرمایه یک موسسه مالی

رضایی ادامه داد:  از طرفی دیگر، طرفداران آمریکا در داخل کشور با سنگ‌اندازی و معطل کردن کارها پشت جبهه آمریکایی‌ها در داخل در حال کمک به آنها هستند. فشارهایی که امروز از داخل و خارج در دو جبهه به انقلاب اسلامی وارد می‌شود، حجم عظیمی را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به جایگاه استاد تراز انقلاب در جبهه‌های نبرد امروز گفت: استاد انقلابی امروز وظایفی تاریخی بر عهده دارد. ملت ما با تمام توان در حال جنگ است و در جبهه استقلال و امنیت و اقتدار فوق‌العاده است؛ ماهواره نظامی ما هر روز هنگام عبور از آسمان‌های آمریکا و اسرائیل عکس‌های دقیقی برای ما می‌فرستد و این بار ما فراتر از سوریه و عراق آنها را از بالای آسمان‌هایشان کنترل می‌کنیم. موشک‌های دوربرد و نقطه زن ما نیز توان آمریکا را زمینگیر کرده و رعب و وحشتی در دل آنها بوجود آورده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه از نظر سیاست خارجی، دفاع و امنیت پیشرفت‌های کشور فوق‌العاده است، اظهار کرد: اما متاسفانه در جبهه اقتصاد و معیشت مردم به دلیل عدم وجود مدیریت جهادی، مردم سختی‌های بسیاری تحمل می‌کنند. در جبهه استقلال و امنیت حکمروایی انقلابی وجود دارد، اما در جبهه اقتصاد و معیشت نوعی حکمروایی دیگری وجود دارد و متاسفانه بعد از جنگ از دلسوزان انقلاب استفاده کردند و با نفوذی که در اداره اقتصاد کشور ایجاد کردند، حکمروایی دیگری را در کنار حکمروایی انقلابی بوجود آوردند.

رضایی افزود: قوانین و برنامه‌های اجرایی ما تناسبی با آرمان‌های انقلاب و خواسته‌های ملت ایران ندارد. تورمی که در دو ماه اخیر بدلیل هدایت غلط  به سمت بازار بورس بوجود آمد و بجای هدایت نقدینگی به سمت اشتغال و تولید به سمت بورس حرکت داده شد، باعث شد تا مشکلاتی در بازار ارز و مسکن ایجاد شود. مدیریت انقلابی اینگونه فکر نمی‌کند، بلکه حداقل ۱۰ سال آینده خود را می‌بیند.

ادامه مطلب
آشنا: مطالب و مطالبات آقای فتاح را جدی بگیرید

وی با بیان اینکه «اگر ماهواره را در کنار پراید بگذاریم، می‌توانیم تصویر روشنی از دو نوع حکم روایی در کشور باشیم» خاطرنشان کرد: وقتی جوانان یک کشور می‌توانند مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین محصولات را درست کنند، آیا نمی‌توانند اقتصاد کشور را اصلاح کنند؟

فرمانده پیشین سپاه ادامه داد: بدتر اینکه کسانی که خودشان متولی این عقب ماندگی‌ها هستند، انگشت اتهام را بسوی نظام گرفته‌اند در حالی‌که نظام پیش از ایجاد تحریم‌ها، بهترین سیاست‌ها را که اقتصاد مقاومتی هستند، تبیین کرده است؛ سیاست‌ها اصل ۴۴ و سیاست‌های جمعیتی نیز از دیگر سیاست‌هایی است که نظام در گذشته تبیین کرده است.

وی تاکید کرد: باید یک جریان انقلابی مجدد و نویی در کشور راه بیفتد که خوشبختانه طی دو سال پیش این جریان شکل گرفته و آینده درخشانی را برای آن پیش بینی می‌کنیم؛ این جریان انقلابی کار خود را در مبارزه با فساد شروع کرد و خود را در مجلس انقلابی نشان داد و ان‌شاءالله در آینده نیز توفنده به صحنه خواهد آمد؛ اساتید بسیجی باید پیشگامان این جریان انقلابی باشند و یاس و ناامیدی که دشمنان درحال ایجاد آن هستند را کنار بزنند. اگر این جریان انقلابی که از مبارزه با فساد شروع شده و عده ای با تمام قدرت در حال تلاش هستند تا مبارزه با فساد را تیره و تار کنند، اما به فضل خدا این ادامه پیدا می‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با بیان اینکه «استاد انقلابی کسی است که ترکش و خمپاره به او می‌خورد و به او حمله می‌کنند و علیه او دروغ می‌گویند و صفحات فیک برای او ایجاد و او را تمسخر می‌کنند، اظهار کرد: امروز باید تحولاتی در کشور آغاز شود که مقام معظم رهبری از مدت‌ها قبل کلید این تحولات را زده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]
به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا