جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعیجدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

وام تحصیلی دانشجویان متأهل ۲ برابر مجردها شد

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال وام تحصیلی دانشجویان متأهل با افزایش ۹۵ درصدی حدود ۲ برابر وام دانشجویان مجرد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال وام تحصیلی دانشجویان متأهل با افزایش ۹۵ درصدی حدود ۲ برابر وام دانشجویان مجرد شد.

مسعود گنجی روز چهارشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه رییسان قبلی و جدید دانشگاه زنجان در جمع خبرنگاران به افرایش ۳۰ درصدی وام های دانشجویی در سال جاری اشاره کرد و افزود: میزان وام های ودیعه دانشجویان نیز به ۲ برابر افزایش یافته است.

 

وی با بیان اینکه وام های دیگر مختص دانشجویان نیز از افزایش خوبی برخوردار شدند، اظهار داشت: در نیم سال نخست سال تحصیلی امسال دانشجویان مهلت داشتند برای بهره مندی از وام های صندوق ثبت نام کنند و تا کنون وام ۷۵ درصد ثبت نام کنندگانی که به تایید دانشگاه رسیده، پرداخت شده است.

 

گنجی اظهار داشت: برای پرداخت وام ۲۵ درصد دانشجویان باقی مانده منتظر اختصاص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه هستیم.

 

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزیر علوم گفت: برای نیم سال دوم سال تحصیلی جاری سعی داریم به محض آغاز ترم جدید، ثبت نام برای وام ها را هم شروع کنیم.

 

گنجی به رشد اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مجلس در مهرماه مصوبه ای در خصوص حمایت از خانواده و جوانی جمعیت داشت، بر اساس این سعی کرده ایم با استفاده از ظرفیت هایی که در این مصوبه برای دانشجویان دیده شده است، لایحه الحاقی را برای افزایش بودجه صندوق به مجلس پیشنهاد بدهیم که اگر به این لایحه ترتیب اثر داده شود، میزان افزایش بودجه صندوق رفاه دانشجویان نیز اطلاع رسانی می شود.

ادامه مطلب
قیمت طلا و سکه، امروز ۱۹ آبان ۱۴۰۱

 

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا