جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

ارزیابی بازار خودرو در آخرین روزهای دی ماه

در آخرین هفته دی ماه 1400 پرونده بازار خودروها با افت و یا ثبات قیمت در بازار بسته شد. براساس ارزیابی بازار خودرو در آخرین روزهای دی ماه خودروها با افت 1 تا 2 میلیون تومان در بازار معامله شدند.

افت و یا ثبات قیمت در بازار خودروهای داخلی در آخرین هفته دی ماه در حالی ثبت شد که در این هفته شاهد نوسان بسیار نرخ دلار در بازار بودیم بطوریکه در آخرین روزهای هفته این نوسان به بیش از 200 تومان در بازار رسید. با این حال به گفته فعالان بازار، روند قیمتی خودروها نیم نگاهی نیز به اخبار مذاکرات دارد و با اخباری که از مذاکرات به گوش می رسد واکنش نشان می دهد. همچنین فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز تاکید می کنند که هنوز بازار بدون خریدار است و به نظر می رسد که خریداران منتظر ایجاد ثبات در بازار هستند.

نکته دیگر اینکه در روزهای پایانی این هفته خبری به گوش رسید مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق با واردات ۵۰ هزار خودروی سواری و ۱۰هزار ماشین آلات سنگین معدنی و راهسازی در سال آینده با ارز غیرصادراتی موافقت کرده است. این تغییرات به دلیل اینکه در روز چهارشنبه اتفاق افتاد، تاثیری بر بازار محصولات این گروه ودروسازی نگذاشت. البته داستان ممنوعیت واردات خودرو به سال 1397 باز می گردد تاکنون اقدامات بسیاری برای لغو این ممنوعیت صورت گرفته است، ‌اما هیچ کدام از این اقدامات منجر به باز شدن این قفل نشد. بطوریکه بهارستان نشین ها به دفعات به لغو ممنوعیت واردات خودرو رای دادند، اما این طرح هر بار از سوی شورای نگبهان به دلایل مختلف رد شد و در حال حاضر هم بسیاری از اعضای کمیسیون تلفیق امیدی به تایید این طرح از سوی شورای نگهبان ندارند.

ادامه مطلب
۵۵۵ نفر در پرونده‌های ارز ۴۲۰۰ تومانی دستگیر شدند

وضعیت بازار خودرو

براساس رصد بازار خودرو می توان گفت این هفته، «سمندLX با موتورEF7»، «شاهین»، «پژو 206 تیپ2»، «پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» و «کوییک R» افت قیمت های 1 تا 2 میلیونی را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند و سایر خودروهای داخلی بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند.

قیمت خانواده کوییک در بازار

این هفته، خانواده کوییک هم کاهش داشتند و هم بدون تغییر در بازار عرضه شدند. با این شرایط  «کوییک R» این هفته با افت یک میلیون تومانی در بازار 200 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «کوییک معمولی» هم نسبت به هفته قبل تغییر قیمت نداشت و همچنان 195 میلیون تومان به فروش رسید.

«شاهین» دیگر خودروی سایپایی ها که مدت هاست زیر سایه ثبات کامل قیمتی در بازار خرید و فروش میشد، 2 هفته است که روندی نزولی در پیش گرفته و هر هفته یک میلیون تومان ارزان تر از هفته قبل شده. بر همین اساس، این هفته شاهین هم همچون محصولات خانواده کوییک یک میلیون تومان نسبت به هفته قبل ارزان تر شد  و با قیمت 343 میلیون تومان به فروش رفت.

شاهین 1 بهمن

قیمت تیبا در بازار خودرو

از سوی دیگر خانواده تیبا آخرین هفته دی ماه را بدون تغییر به پایان رساندند. در این هفته «تیبا صندوقدار» در بازار 181 میلیون تومان شد و «تیبا 2 معمولی» هم 186 میلیون تومان قیمت خورد. «ساینا» هم این هفته در گروه خودروهایی قرار گرفت که تغییر قیمتی نسبت به هفته قبل نداشتند. ساینا این هفته 192 میلیون تومان به فروش رسید.

تیبا 1 بهمن

قیمت محصولات پژو در بازار

برای 206 ها این هفته، هفته افت قیمت بود. «پژو 206 تیپ 2»، «پژو 206 تیپ 5» و «پژو 206 صندوقدار»، هر سه افت قیمت را نسبت به هفته قبل تجربه کردند.

ادامه مطلب
قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۳/۲۰| دلار ۵۰ تومان ارزان شد

در هفته ای که پشت سر گذاشته شد، «پژو 206 تیپ 2» با افت قیمتی 2 میلیون تومانی، بیشترین کاهش قیمت را در جمع خودروها داشت و در بازار 270 میلیون قیمت خورد. «پژو 206 تیپ 5» هم افتی یک میلیونی را ثبت کرد و در بازار 309 میلیون تومان معامله شد و «پژو 206 صندوقدار» نیز با بقیه محصولات خانواده خود همراه شد و با کاهش یک میلیون تومانی، 305 میلیون تومان به فروش رسید.

206 پژو 1

قیمت خانواده سمند در بازار

خانواده سمند این هفته هم کاهش قیمت داشتند و هم بدون قیمت در بازار عرضه شدند. «سمند LX با موتورEF7 » این هفته یک میلیون تومان کاهش قیمت یافت و 279 میلیون تومانی شد. «سمند سورن»  بدون تغییر قیمت 316 میلیون تومان دست به دست شد.

سمند 1بهمن

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، در هفته ای که پشت سر گذاشته شد، «رانا پلاس» و «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتومات»  بدون هیچ تغییری نسبت به هفته قبل معامله شدند.

در آخرین هفته دی ماه «رانا پلاس» و «دنا معمولی» بدون تغییر در بازار به ترتیب با قیمت های 306 و 351 میلیون تومان به فروش رفتند و «دنا پلاس توربو اتومات» که در هفته گذشته رکورد رشد قیمت را شکسته بود این هفته بدون تغییر در بازار و با قمیت 520 میلیون تومان عرضه شد.

رانا 1

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا