جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

آغاز بازگشت حجاج به کشور

عملیات بازگشت حجاج کشورمان آغاز شد و در روز نخست، حجاج از فرودگاه جده عازم ایستگاه پروازی تهران و تبریز می‌شوند.

عملیات انتقال حجاج کشورمان به ایران اسلامی آغاز شد و امروز فرودگاه‌های تهران و تبریز میزبان حجاج هستند.

حدود ۲۲ هزار نفر از زائران کشورمان در قالب مدینه اول به سرزمین وحی اعزام شدند و پس از زیارت حرم نبوی، وارد مکه مکرمه شده و اعمال حج تمتع را به جا آوردند. از روز گذشته با توجه به پایان مناسک حج تمتع، عملیات انتقال حجاج به مدینه منوره آغاز شد و از امروز نیز کاروان‌های مدینه اول از فرودگاه جده به کشور بازمی‌گردند؛ به طوری که در نخستین روز اعزام‌ها، روزانه به طور متوسط ۲ هزار نفر عازم کشور می‌شوند.

پس از عید غدیر نیز عملیات بازگشت حجاج از فرودگاه مدینه آغاز می‌شود و به این ترتیب همه حجاج ایرانی تا هفتم مردادماه به کشور بازمی‌گردند.

امسال ۱۸ ایستگاه پروازی برای عملیات حج تمتع پیش‌بینی شده است؛ به طوری که علاوه بر فرودگاه امام خمینی (ره) تهران، ایستگاه‌های پروازی همدان، کرمان، مشهد، یزد، شیراز، اردبیل، ارومیه، اصفهان، گرگان، اهواز، بیرجند، بوشهر، بندرعباس، تبریز، زاهدان، ساری و زنجان آماده حضور حجاج سال جاری هستند.

در حج تمتع سال جاری ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از کشورمان به سرزمین وحی مشرف شدند که عملیات اعزام آن‌ها از ۲۲ تیرماه با شرکت هواپیمایی ایران آغاز شد و با پایان مناسک حج تمتع، از امروز تا هفتم مرداد، ۱۶۳ پرواز به ۱۸ ایستگاه پروازی کشورمان عملیات بازگشت حجاج کشورمان را از فرودگاه جده و مدینه برعهده دارند که البته در حال حاضر حجاج از فرودگاه جده به کشور بازمی‌گردند و از اواسط هفته آینده پرواز بازگشت حجاج از فرودگاه مدینه برقرار می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
هوای آلوده باعث «پسرزایی» می‌شود!
منبع
خبر انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا