جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

ادعای جدید ضد ایرانی پاریس / هفت فرانسوی در ایران بازداشت هستند

کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه که پیشتر مدعی زندانی بودن پنج فرانسوی در ایران شده بود، اعلام کرد این تعداد به هفت نفر افزایش یافته است. وی هویت این افراد را فاش نکرد.

وزیر امور خارجه فرانسه مدعی شد که هفت فرانسوی در ایران بازداشت هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه که پیشتر مدعی زندانی بودن پنج فرانسوی در ایران شده بود، اعلام کرد این تعداد به هفت نفر افزایش یافته است. وی هویت این افراد را فاش نکرد.

کولونا در مصاحبه با روزنامه «لو پاریزین» گفت: ما در مورد دو تن از اتباع فرانسه نگرانی هایی داشتیم و بر پایه آخرین بررسی ها به نظر می رسد که آنها نیز بازداشت شده اند.

وی ایران را به «باج‌خواهی» متهم کرد و افزود: یادآوری تعهدات بین المللی به ایران بیش از هر زمان دیگری مهم است. این شیوه بدی برای حمله به فرانسه است.

وزیر خارجه فرانسه گفت: ما آزادی فوری آنها (اتباع فرانسه) و نیز دسترسی به حفاظت کنسولی (…) را خواستاریم. همتای ایرانی من، که با او گفتگوی طولانی و دشواری داشتم، متعهد شده است که این حق دسترسی رعایت شود. انتظار داریم این امر محقق شود.

پیشتر روزنامه «لو فیگارو» روز جمعه به نقل از منابع دیپلماتیک و یک منبع ایرانی از بازداشت دو فرانسوی دیگر در ایران خبر داده بود. گفته می شود این دو تن از ماه‌ها پیش بازداشت شده اند. وزارت امور خارجه فرانسه نیز اطلاعاتی در مورد هویت این دو نفر در اختیار خبرگزاری فرانسه نگذاشته است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
پخش مشروح دیدار تصویری رهبر انقلاب با نمایندگان مجلس 
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا