جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد درباره نحوه ثبت نام

اطلاع از مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام در دانشگاه پذیرفته شده برای داوطلبان ارشد ۱۴۰۱ از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا عدم ثبت‌نام به موقع در دانشگاه‌ها به منزله انصراف از تحصیل است؛ بنابراین پذیرفته شدگان باید در مهلت معین فرایند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

با اعلام نتایج پذیرفته شدگان ارشد ۱۴۰۱ حالا نوبت به ثبت‌نام ورودی های جدید دانشگاه‌ها رسیده است. در این رابطه سازمان سنجش آموش کشور اعلام کرده است که متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آن‌ها رفتار خواهد شد.

داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که ثبت نام منحصرا در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل درج شده در اطلاعیه سازمان سنجش صورت می‌پذیرد.

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، چنانچه در هر مرحله از ثبت نام یا هنگام تحصیل، مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان کرده و اطلاعات غلطی ارائه کرده است و واجد شرایط نیست، قبولی وی باطل و مطابق مقررات از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

جزییات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی

از پذیرفته شدگان دعوت می‌شود ضمن توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده، برای کسب اطلاعات درخصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام از تاریخ ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ به سایت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

همه پذیرفته شدگان می‌بایست در زمان تعیین شده از طریق درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه محل قبولی برای ثبت‌نام اقدام کنند. عدم اقدام به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

اسامی قبول شدگان نهایی ۱۱ کدرشته امتحانی خاص شامل: اطلاعات و حفاظت اطلاعات دانشگاه علوم و فنون فارابی)، مدیریت دفاعی «۱»، دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، مدیریت دفاعی «۲» دانشگاه امام حسین (ع)، مجموعه اطلاعات دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر «ع»، رشته‌های مطالعات دفاعی استراتژیک، اطلاعات استراتژیک، آماد، مدیریت بحران و علوم اطلاعات و حفاظت اطلاعات دانشگاه جامع امام حسین (ع)، پدافند غیرعامل دانشگاه علوم و فنون فارابی و رشته‌های تحصیلی بیوتروریسم، علوم جرم شناسی امنیتی، مهندسی مخابرات امنیتی و مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت از دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر (ع) و برخی از کدرشته‌محل‌های مربوط به دانشگاه‌ها که دارای شرایط خاص بودند به طریق مقتضی، با هماهنگی ارگان‌های مربوط متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی

مدارک ثبت نام ارشد 1401

مدارک مورد نیاز ارشد 1401

جزییات ثبت‌نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور

ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی از امروز یکشنبه ۱۳ شهریورماه آغاز می‌شود.

کلیه پذیرفته شدگان باید تصویر مدارک ذیل با فرم jpg یا jpeg و حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت جهت بارگذاری در سامانه ثبت نام به آدرس http://reg.pnu.ac.ir آماده نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه پیام نور

  • صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
  • پشت و روی کارت ملی، عکس ۴×۳ با زمینه روشن
  • اصل مدرک کارشناسی (دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته لازم است اصل مدرک کاردانی را نیز بارگذاری نمایند)
  • مدرک نظام وظیفه (ویژه آقایان)

جزئیات ثبت نام پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

بر اساس راهنمای پذیرفته‌شدگان دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی، ثبـت نـام مجازی از پذیرفتـه شـدگان از امروز یکشنبه ۱۳ شهریور ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود و تا پایان روز دوشنبه ۱۴ شهریور ادامه خواهد داشت.

با اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، عدم مراجعه پذیرفته شدگان به سامانه آموزشـیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شـده و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهدشد.

همچنین کلیه پذیرفته شدگان لازم اســت مطابق زمانبندی اعلام شده در سـایت واحـد دانشـگاهی محل پذیرش با در دست داشتن مدارک ذیل بـه منظـور تکمیل مراحل ثبت نام به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.

پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی خود نمیباشند، باید اصل گواهی تأیید شده دال بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده ارائه نمایند.

با اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، شهریه پذیرفته شدگان از دو بخـش شهریه پایـه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت میگردد.

علاوه بر دو مورد مذکور دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مبلغـی را بابـت هزینه خدمات آموزشی و مبلغی را نیز به عنوان حق بیمه حوادث در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

۱. اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریز نمرات دوره کارشناسی با قید معدل.

تبصره: پذیرفته‌شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) خود نیستند باید اصل گواهی تأیید شده دال بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده ارسال کنند.

فارغ‌التحصیلان مشمول دوره کارشناسی که با ارائه گواهی تأیید شده از محل تحصیل دوره مذکور ثبت‌نام می‌کنند، علاوه بر گواهی و ریز نمرات مذکور باید تصویر برگ لغو معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را ارائه کنند. چنانچه دوره مذکور را در مدتی بیش از شش سال از بدو ورود به اتمام رسانده‌اند باید تصویر مجوز افزایش سنوات بدون ذکر غیبت را برای مدتی که مازاد بر شش سال تحصیل کرده‌اند، ارائه کنند.

۲. تصویر تمامی صفحات شناسنامه

۳. تصویر کارت ملی (پشت و رو)

۴. شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ (از یک نگاتیو) که اخیراً تهیه شده باشد (برای برادران مشمول ۱۲ قطعه)

۵. مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص کند

تذکر: افرادی که از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط ثبت‌نام نیستند (از جمله دارای دفترچه اعزام به خدمت با غیبت هستند و یا با غیبت به خدمت اعزام شده‌اند یا در برگ اعزام آنان دانشجوی اخراجی یا انصرافی یا ترک تحصیل ذکر شده است) مجاز به ثبت‌نام نیستند

۶. تکمیل تمامی فرم‌های ثبت نام و فرم‌های مربوط به تعهدات و سایر فرم‌های که در سامانه آموزشیار قرار گرفته است

به اطلاع متقاضیان کدرشته محل‌های مربوط از سوی دانشگاه علوم انتظامی امین می‌رساند با توجه به عدم اعلام نتیجه مصاحبه کد رشته‌های مذکور اعلام نتیجه در این مرحله صورت نپذیرفته است و اسامی پذیرفته شدگان این دانشگاه متعاقباً اعلام خواهدشد

برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کدرشته‌های انتخابی و در سهمیه مربوط تنظیم می‌شود و این کارنامه حداکثر تا ۱۵ شهریور از طریق سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترس خواهد بود

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
فرارو
دکمه بازگشت به بالا