جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

اعلام محدودیت ترافیکی جاده‌های شمال تا ۱۰ دی

علی‌اکبر آشوری درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور اظهار کرد:‌ بر اساس اطلاعات بیش از ۲۳۲۳ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ترافیک سنگین در محور کندوان مسیر‌جنوب به شمال‌ حدفاصل بیلقان تا سرودار، شهرستانک تا نساء و پل زنگوله تا سیاه‌بیشه و ترافیک سنگین در محور هراز مسیر‌ رفت و برگشت‌ محدوده پیست آبعلی، نشان می‌دهد.

علی‌اکبر آشوری درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور اظهار کرد:‌ بر اساس اطلاعات بیش از 2323 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

*‌ ترافیک سنگین در برخی مقاطع محورهای کندوان و هراز

وی درباره‌ وضعیت ترافیکی جاده‌های تهران-شمال گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در مسیر رفت و برگشت‌ محور‌ فیروزکوه،‌ آزادراه تهران ـ شمال و آزادراه قزوین ـ رشت نشان می‌دهد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها از بروز ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر‌جنوب به شمال‌ حدفاصل بیلقان تا سرودار و شهرستانک تا نساء و پل زنگوله تا سیاه بیشه و ترافیک سنگین در محور هراز مسیر‌ رفت و برگشت‌ محدوده پیست آبعلی، خبر داد.

*‌ ترافیک سنگین در محور فشم-تهران و آزادراه کرج-قزوین-کرج

آشوری درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده‌‌های کشور تصریح کرد: در حال حاضر ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین محدوده مهرویلا، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج محدوده پل فردیس و ترافیک سنگین در محور فشم-تهران محدوده های حاجی آباد و رودک، داریم.

* ‌برف و باران در جاده‌های 10 استان/ محورهای فیروزکوه و هراز‌ برفی است

وی درباره وضعیت جوی جاده‌ها بیان کرد: در حال حاضر‌ در بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های تهران‌، اصفهان‌، چهارمحال و بختیاری‌، کهگیلویه وبویراحمد و لرستان داریم.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها از ‌بارش باران در برخی از محورهای استان‌های گیلان‌، مازندران‌، فارس‌، بوشهر و سیستان وبلوچستان خبر داد.

آشوری افزود: در محورهای هراز و فیروزکوه در حال حاضر ‌بارش برف و باران و در آزادراه تهران – شمال‌ بارش باران گزارش شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به بارش برف و باران و سرمای هوا، مردم از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، رانندگان نیز‌ از سالم بودن تجهیزات گرمایشی خودرو خود مطمئن باشند و حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

* 3 جاده پرتردد کشور ‌در شبانه‌روز گذشته‌

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه ‌‌کرج‌‌-قزوین با 145 هزار‌ تردد، آزادراه ‌‌کرج‌-تهران با 135 هزار‌ تردد و آزادراه‌‌ تهران-کرج با 126 هزار‌ تردد پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* ‌11 جاده ‌به دلیل شرایط جوی و کاهش ایمنی مسدود است

آشوری با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی اضافه کرد:‌ در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین و محور شهداد-نهبندان‌، به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

وی ادامه داد:‌ همچنین محور لاسم – ارجمند در استان مازندران، محور ریگان – ایرانشهر‌‌‌‌‌، محور وازک- بلده در استان مازندران، محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر، به دلیل بروز مداخلات جوی مسدود است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود: محور جدید پاوه-سروآباد، محور جدید هشتگرد-طالقان، جاده سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد و محور گنجنامه-تویسرکان، به دلیل شرایط نامناسب جوی و نبود ایمنی کافی‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

*‌‌ افزایش 14 درصدی تردد خودرو در جاده‌ها

آشوری گفت: کل تردد جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات حاصل از‌ رصد‌‌ تعداد‌‌‌‌‌‌‌‌ 2445 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل 14.0 درصد افزایش‌ نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 14.2 درصد، بیشترین‌ تردد بین ساعات 16 تا 17 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

محدودیت ترافیکی جاده‌های شمال تا روز شنبه 10 دی

تردد موتور‌سیکلت تا ساعت 6 صبح روز شنبه 1401/10/10 در محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

‌در محور کندوان‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 تا 24 امروز و فردا از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24  همان روز از میدان امیرکبیر کرج و آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود.

‌تردد‌ وسایل نقلیه از ساعت 12 تا 24 روز های پنجشنبه و جمعه هفته جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌‌در هراز، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 تا 24 امروز و جمعه از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 همان روز از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر و کامیون ممنوع است، در ‌محور هراز تردد‌ تریلرها کماکان ممنوع است؛ تردد ‌کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 6 تا 24 امروز و روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در جاده هراز ممنوع است.

در محور فیروزکوه‌ تردد‌ تریلرها غیر از حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 روز‌های سه شنبه و جمعه هفته جاری در مسیر تهران – فیروزکوه – قائمشهر و بالعکس ممنوع ‌است

در محور قدیم رشت – قزوین و بالعکس‌ تردد انواع تریلر‌ و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت‌ 8 تا 24 روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری ممنوع است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا