جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

امیرعبداللهیان: آمادگی ایران یرای رسیدن به توافق شرط دارد

وزیر خارجه ایران اظهار داشت: برداشت ما این است که طرف‌های مختلف در حال بازگشت به واقع بینی هستند و ما نیز اعلام کردیم چنانچه خطوط قرمز ما رعایت شود، آمادگی داریم گام‌های نهایی رسیدن به توافق را برداریم. َ

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در پایان سفر خود به اردن و حضور در اجلاس بغداد ۲ در جمع خبرنگاران، گفت: در گفت و گو با جوزسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، علی باقری و مورا فرصتی پیش که در یک نشست ۲ ساعته یکبار دیگر مسائل مربوط به مذاکرات برای لغو تحریم‌ها رو مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در ۲ تا سه ماه گذشته طرف آمریکایی در اظهاراتی ریاکارانه، اقداماتی داشت که با حرف‌های آنها همخوانی نداشت. آمریکا مرتبا در مسیر دیپلماتیک ترجیح خود برای گام نهایی بازگشت همه طرف‌ها به توافق در وین را اعلام می‌کردند اما در رسانه‌ها ریاکارانه رفتار می‌کردند.

امیرعبداللهیان افزود: در این جلسه درباره همه این مسائل صحبت شد و تاکید کردیم که اگر ادعای آمریکایی‌ها برای پیگیری دیپلماتیک درست باشد نمی‌توانند به شیوه ای دیگر در رسانه‌ها به دنبال امتیازگیری باشند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: برداشت ما این است که طرف‌های مختلف در حال بازگشت به واقع بینی هستند و ما نیز اعلام کردیم چنانچه خطوط قرمز ما رعایت شود، آمادگی داریم گام‌های نهایی رسیدن به توافق را برداریم. َ

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
تبدیل بوستان ارتش به محلی برای تقویت حس وطن پرستی
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا