جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

اولویت‌های تشرف به حج تمتع ۱۴۰۲ اعلام شد

سازمان حج و زیارت در پیش اطلاعیه‌ای با مشخص کردن اولویت‌های تشرف به حج تمتع ۱۴۰۲ اعلام کرد: دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع با مراجعه به سامانه این سازمان، اطلاعات خود را به روزرسانی و مدارک خود را هم تکمیل کنند.

سازمان حج و زیارت در پیش اطلاعیه‌ای با مشخص کردن اولویت‌های تشرف به حج تمتع ۱۴۰۲ اعلام کرد: دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع با مراجعه به سامانه این سازمان، اطلاعات خود را به روزرسانی و مدارک خود را هم تکمیل کنند.

روابط عمومی سازمان حج و زیارت با صدور پیش اطلاعیه اعلام کرد: طی روزهای آینده و با حصول شرایط لازم، ثبت‌نام از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع ۱۴۰۲ در کاروان‌ها را آغاز می‌شود، لذا متقاضیان بر مبنای مذاکرات مقدماتی و پیش‌بینی صورت گرفته و به حسب ظرفیت تخصیصی به جمهوری اسلامی ایران، گروه‌های اشاره شده در جدول زیر در اولویت اعزام به حج تمتع سال آتی قرار دارند و لازم است افراد مشروحه در اولویت‌های دوم تا پنجم در صورت تمایل به تشرف، از هم اکنون برنامه‌ریزی لازم را داشته و برای به روزرسانی اطلاعات خود در سامانه سازمان حج و زیارت و نیز تکمیل مدارک به ویژه تهیه گذرنامه دارای اعتبار اقدام کنند.

اولویت اول، جامعه هدف (مشمولان تشرف) افرادی هستند که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی کرده و وجوه مربوط را واریز کرده‌اند، اما به دلیل لغو حج در آن سال موفق به تشرف نشدند و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند. درصورت عدم مراجعه این افراد، برای تکمیل ظرفیت‌ خالی کاروان‌ها، اولویت‌های بعدی فراخوان خواهند شد.

اولویت دوم، همه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ۱۳۸۵/۱۲/۲۹ هستند، که لازم است این افراد قبل از نام‌نویسی، با مراجعه به سامانه نسبت به تکمیل اطلاعات خود و اخذ کدرهگیری اقدام نمایند.

اولویت سوم، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ۱۳۸۶/۰۱/۳۱ هستند

ادامه مطلب
آخرین آمار کرونا در ایران، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شد

نام نویسی از این اولویت‌ها صرفاً بمنظور تکمیل ظرفیت خالی در کاروانهای اعلامی خواهد بود. لازم است این افراد نیز قبل از نام‌نویسی، با مراجعه به سامانه ، نسبت به تکمیل اطلاعات خویش و اخذ کدرهگیری اقدام نمایند.

اولویت چهارم، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ ۱۳۸۶/۰۲/۳۱

اولویت پنجم، کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع ازتاریخ ۱۳۸۶/۰۳/۰۱به بعد به صورت روزشمار و صرفاً تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها در سطح هر استان.

در این پیش اطلاعیه نکات مهمی تذکر داده شده است:

همه ودیعه‌گذاران باید قبل از نام‌نویسی در کاروان نسبت به مراجعه به سامانه و تکمیل اطلاعات خود و اخذ کد رهگیری اقدام کنند، در غیراین صورت امکان انتخاب کاروان و ثبت نام در آن را نخواهند داشت.

متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۲ باید دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار۱۴۰۲/۱۰/۰۱ باشند.

اطلاعیه تکمیلی ثبت نام از واجدین شرایط در تاریخ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ منتشر خواهد شد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا