جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

ایران و چین تفاهم نامه‌هایی در حوزه «مسکن» امضا کرده‌اند

محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان "امضای تفاهمنامه‌ با چینی‌ها در بخش مسکن را از رسانه‌ها شنیده‌ام" گفت: جزئیات این تفاهمنامه‌ها پس از لایحه بودجه بررسی می‌شود. رضایی یادآور شد: در جریان سفر اخیر رئیس جمهور به چین، وزیر راه و شهرسازی نیز با همتای خود ملاقات کرده و تفاهم نامه‌هایی در حوزه ریلی، حمل و نقلی و ناوگان هوایی و مسکن امضا کرده‌اند که تمامی این موارد را ما از طریق رسانه‌ها شنیدیم و هنوز گزارشی رسمی از سوی این وزارتخانه نداشتیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان “امضای تفاهمنامه‌ با چینی‌ها در بخش مسکن را از رسانه‌ها شنیده‌ام”گفت: جزئیات این تفاهمنامه‌ها پس از لایحه بودجه بررسی می‌شود.

محمدرضا رضایی یادآور شد: در جریان سفر اخیر رئیس جمهور به چین، وزیر راه و شهرسازی نیز با همتای خود ملاقات کرده و تفاهم نامه‌هایی در حوزه ریلی، حمل و نقلی و ناوگان هوایی و مسکن امضا کرده‌اند که تمامی این موارد را ما از طریق رسانه‌ها شنیدیم و هنوز گزارشی رسمی از سوی این وزارتخانه نداشتیم.

وی افزود: پس از بررسی لایحه بودجه سال 1402 از وزیر راه و شهرسازی برای حضور در کمیسیون عمران مجلس و ارائه گزارش در خصوص جزئیات تفاهمنامه‌های امضا شده با کشور چین، دعوت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در حوزه مسکن تاکید داریم تا در جریان ساخت واحدهای مسکونی حتما از ظرفیت شرکت‌های داخلی استفاده شود، چرا که هم نیروی انسانی کارآمد و دانش فنی کافی در اختیار داریم و تنها باید سرمایه‌ از طریق کشورهایی مانند چین به پروژه های ساختمان سازی کشور تزریق شود در غیر این صورت مسیری که طی می‌کنیم، ما را به بیراهه خواهد برد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
لایحه رتبه‌بندی معلمان به نیمه راه رسید/ حالا مجلس باید آستین‌ها را بالا بزند!
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا