جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

تذکر رئیسی به ضرغامی در جلسه هیات دولت

معاون دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: بعد از تذکر رئیس جمهور در جلسه هیات دولت به ضرغامی، ظاهرا جلسه‌ای به‌ عنوان امر به معروف بدون معرفی دبیر جدید برگزار شده است.

حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده، معاون دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: وزیر میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه طبق مواد ۱۰، ۱۸و ۲۱ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر موظف است علاوه بر ترویج فرهنگ فریضتین، دبیر و جانشین شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه خود را پیشنهاد دهد و در صورت تایید برنامه‌های دبیر توسط ستاد سپس جلسات شورا تشکیل شود.

وی افزود: تاکنون از وزارت گردشگری فردی به عنوان دبیر و جانشین شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه معرفی نشده است.

صادق‌زاده با اشاره به مواد ۹ و ۳۸ دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: دستگاه‌ها موظفند گزارش واقعی و دارای خروجی عملکرد خود در خصوص امر به معروف و نهی از منکر را به ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارائه دهند که متاسفانه علی‌رغم مکاتبات و رایزنی‌های مختلف هنوز گزارشی از وزارت گردشگری به دست ما نرسیده است.

معاون دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: بعد از تذکر رئیس جمهور در جلسه هیات دولت به وزیر گردشگری، ظاهرا جلسه‌ای به‌ عنوان امر به معروف بدون معرفی دبیر جدید برگزار شده و به نظر می‌رسد بیشتر جنبه تشریفاتی داشته و هیچ خبر و گزارشی به ستاد داده نشده است.

وی تشکیل شورای صوری را فاقد وجاهت قانونی و همچنین مصداق اتلاف وقت برشمرد و تأکید کرد: درخواست ما از مسئولان، جدیت در کار با خروجی‌های مشخص است.

معاون دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر همچنین با ابراز تأسف از عدم ابلاغ شاخص‌های عفاف و حجاب به واحدهای زیر مجموعه وزارت گردشگری گفت: تاکنون به درخواست‌های ستاد برای دلایل عدم ابلاغ شاخص‌ها نیز پاسخی نداده‌اند که زیبنده یک دستگاه فرهنگی در دولت مردمی و انقلابی به رغم تذکرات رئیس جمهور محترم نیست.

این مسئول در ستاد امر به معروف و نهی از منکر هشدار داد: اگر وزارت گردشگری بخواهد به این رویه قانون گریزی و استنکاف ادامه دهد با توجه به مطالبات مردمی از طرق قانونی دیگر اقدام خواهیم کرد.

صادق زاده، تقویت و حمایت از رویکردها و مواضع خوب دولت را یکی از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و افزود: در عین حال برای تقویت دولت در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، با هیچ مقام و مسئولی اهل مسامحه و مجامله نیستیم.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا