جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

توقیف ۷۷ هواپیمای روسیه در دیگر کشور‌ها

ویتالی ساولیف، وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد که ۷۷ فروند هواپیمای این کشور در خارج توقیف شده است. وی گفت: ما موفق شده‌ایم یک هواپیما را برگردانیم. برای هر هواپیما با مشکل مواجه هستیم. او افزود برخی از این هواپیما‌ها به درخواست شرکت‌های لیزینگ توقیف شدند و برخی دیگر پس از آنکه کشور‌های اروپایی ناگهان حریم هوایی خود را به روی هواپیما‌های روسی بستند، نتوانستند از زمین بلند نشوند.

وزیر حمل و نقل روسیه روز جمعه اعلام کرد که ۷۷ فروند هواپیمای این کشور در خارج توقیف شده است.

ویتالی ساولیف، وزیر حمل و نقل روسیه روز جمعه اعلام کرد که ۷۷ فروند هواپیمای این کشور در خارج توقیف شده است.

وی گفت: تا امروز هفتاد و هفت هواپیما (در خارج از کشور توقیف شده‌اند). ما موفق شده‌ایم یک هواپیما را برگردانیم. برای هر هواپیما با مشکل مواجه هستیم.

این وزیر روسیه در ادامه افزود برخی از این هواپیما‌ها به درخواست شرکت‌های لیزینگ توقیف شدند و برخی دیگر پس از آنکه کشور‌های اروپایی ناگهان حریم هوایی خود را به روی هواپیما‌های روسی بستند، نتوانستند از زمین بلند نشوند.

پیش از این، وزارت حمل و نقل روسیه گزارش داده بود که ۱۲۷۴ هواپیما در روسیه پرواز می‌کنند که از این تعداد ۱۲۰۷ هواپیما (۱۱۵۱ هواپیمای مسافربری) در این کشور به ثبت رسیده است.

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه در ماه مارس اعلام کرد که دولت به شرکت‌های هواپیمایی این کشور برای حفظ ناوگان هواپیما‌های خارجی کمک خواهد کرد.

وی همچنین از معافیت مالیاتی برای سپرده گذاران بانکی و مالکان خودرو خبر داد و از حمایت شرکت‌های روسی در برابر ادعا‌های مالکان خارجی خبر داد. وی وعده داد که فهرست اقدامات بر اساس تحولات به طور مداوم گسترش خواهد یافت.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
حماس: تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی نشان دهنده منطق اراذل و اوباش است
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا