جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

جزئیات توافق جدید ایران و عراق

وزیر کشور با اشاره به اینکه ۶ مرز برای ورود خروج زائران و یک مرز برای انتقال تجهیزات مواکب اربعین در نظر گرفته شده است، گفت: دولت های ایران و عراق برای صدور گذرنامه‌ خاص و ویژه اربعین به توافق رسیدند.

احمد وحیدی شنبه در حاشیه دیدار وزرای کشور ایران وعراق در محل مرزبانی منطقه‌ سه بدره  عراق با حضور در جمع خبرنگاران این ۲ کشور، ضمن اشاره به توافق دولت  عراق مبنی بر صدور گذرنامه ویژه اربعین، گفت: هماهنگی‌های خوبی از سوی دو طرف در جهت ورود و خروج زائران،  حمل ونقل و تسهیلات رفاهی و خدماتی مورد نیاز، صورت گرفت.

وی افزود: در مجموع هفت مرز شامل ۶ مرز برای ورود و خروج زائران و یک مرز برای انتقال تجهیزات مواکب در نظر گرفته شد که این موضوع نشان از عمق روابط و تلاش کشورهای ایران  و عراق در جهت تسهیل در تردد زائران دارد.

وزیر کشور یادآور شد: اقدامات ملت و دولت عراق برای ایجاد هماهنگی و بسترسازی مناسب به منظور برگزاری اربعین باشکوه و پرشور ارزشمند و قابل قدردانی است.

دیدار وزرای ایران و عراق در آن سوی مرز مهران و در داخل  خاک عراق انجام گرفت و استاندار ایلام و استانداران عراقی هم مرز با ایران نیز حضور داشتند.

مرز مهران نزدیکترین و اصلی ترین گذرگاه زمینی ایران برای ورود به خاک عراق است.

ایام اربعین بیش از ۶۰ درصد زائران از مرز مهران تردد می کنند.

مهران در ۸۵ کیلومتری مرکز استان و در نقطه صفر مرزی با کشور عراق قرار دارد

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا