جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

دردسر برای بایدن / اتفاقی بد برای رئیس جمهور آمریکا

بر اساس نتایج نظرسنجی جدید «رویترز/ایپسوس»، در پی کشف اسناد محرمانه دولتی در خانه رئیس‌جمهور آمریکا، محبوبیت «جو بایدن» بار دیگر کاهش یافت.

طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها، در پی کشف اسناد محرمانه در خانه رئیس‌جمهور آمریکا، میزان رضایتمندی مردم این کشور از بایدن روندی نزولی پیدا کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که تنها ۴۰ درصد از مردم آمریکا از عملکرد بایدن بعنوان رئیس‌جمهور این کشور رضایت دارند.

در یک بررسی جداگانه که وبگاه «هیل» وابسته به کنگره آمریکا اوایل هفته انجام داده بود، مشخص شد که بیش از دو سوم از مردم آمریکا یا همان ۶۱ درصد بر این باور بودند که کشورشان در مسیر اشتباه گام برداشته است و ۶۶ درصد نیز تأکید داشتند که اقتصاد آمریکا در مسیر اشتباهی قرار گرفته است.

علی‌رغم آن‌که پس از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره، محبوبیت رئیس‌جمهور آمریکا تاحدودی افزایش یافت اما اخیراً پس از انتشار اخباری مبنی بر کشف اسناد محرمانه در خانه بایدن، محبوبیت وی مجدداً‌ روندی نزولی پیدا کرده است.

اواخر دی ماه گزارش‌هایی مبنی بر کشف اسناد و اطلاعات محرمانه در خانه شخصی بایدن منتشر شد و رسانه‌های آمریکایی گزارش کردند که در سومین مرحله از کشف اسناد و اطلاعات محرمانه مربوط به دوران معاون «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا در خارج از کاخ سفید، این بار گفته می‌شود اسنادی در خانه شخصی وی پیدا شده است.

تحقیقات و نظرسنجی جدید مؤسسه «کوئینیپیاک» نیز نشان می‌دهد که اکثریت قاطع جمهوری‌خواهان و احزاب مستقل آمریکا بر این باورند که بایدن به شیوه‌ای نامناسب این اسناد محرمانه را مدیریت کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که «جیمز کومر» رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا گفت، بایدن با تحقیقات شفاف در مورد پرونده مدارک طبقه‌بندی‌شده که در خانه و دفتر کار او پیدا شده‌اند، مخالف است.

ادامه مطلب
آیا انفجار ناو «بونهام ریچارد» به سرنوشت جت «E-A11» دچار می‌شود؟/ چهار فرضیه محتمل

وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی این موضوع است که چگونه اسرار دولتی مربوط به دوره معاونت بایدن در دولت «باراک اوباما» از دفتر کار سابق و خانه شخصی او که برای نگهداری آنها مناسب نبوده، سردرآورده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا