جدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

درمان جدید برای فشار خون و اضطراب

بر اساس یک مطالعه جدید، وقت گذراندن در بیرون از منزل و بودن در طبیعت، جنگل، دریا و و هرآنچه که تداعی‌گر یک طبیعت زنده است، می‌تواند نیاز به داروهای اضطراب و دیگر داروها را کاهش دهد.

طبق مطالعه‌ای که اخیراً در مجله Occupational & Environmental Medicine منتشر شد، محققان دریافتند که بودن در طبیعت تا چهار مرتبه در هفته، نیاز به استفاده از داروهای سلامت روان را تا ۳۳ درصد کاهش می‌دهد.

این مطالعه نشان می‌دهد که گذراندن وقت در فضاهای سبز (شامل جنگل‌ها و باغ‌ها) و همچنین فضاهای آبی (شامل دریاها و رودخانه‌ها)، احتمال استفاده از قرص‌های فشار خون را تا ۳۶ درصد و داروهای آسم را تا ۲۶ درصد کم می‌کند.

حدود ۶۰۰۰ نفر از افرادی که در شهرهای بزرگ فنلاند زندگی می‌کنند، در این تحقیق موردبررسی قرار گرفتند و از آنها در مورد دسترسی و استفاده از فضاهای سبز و آبی (شامل پارک، باغ وحش، رودخانه و دریاچه) سؤال شد. همچنین پرسیده شد که از بودن در مناظر طبیعی لذت می‌برند یا خیر و [با در نظر گرفتن متغیرهایی نظیر آلودگی صوتی و محیطی] آیا در خارج از منزل ورزش می‌کنند؟

سپس از پاسخ دهندگان در مورد استفاده آنها از داروهای ضد اضطراب، آسم، افسردگی، فشار خون بالا و داروهای مربوط به بی‌خوابی سؤال شد.

این مطالعه می‌گوید که شش دقیقه ورزش با شدت بالا برای سلامت مغز حیاتی است. آن تورونن، محقق ارشد در مؤسسه سلامت فنلاند و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: «تصور می‌شود زمانی که امکانِ بودن مداوم در طبیعت برای افراد فراهم باشد، تأثیر مثبت آن به مرور در زندگی مشاهده خواهد شد. باید در نظر داشت که فعالیت جسمی (تحرک و ورزش) در این شرایط نیز یک عامل کلیدی در ارتقای فواید طبیعت در زمینه سلامت است.»

ادامه مطلب
سازمان بهداشت جهانی نشت ویروس کرونا از ووهان را منتفی دانست

در این بین شاید برخی از شواهد متناقض به نظر برسند، اما چیزی که به طور کلی در این بررسی مشخص شد این است که «بودن در محیط‌های طبیعی برای سلامت انسان مفید است.»

نتایج کلی این مطالعه حاکی از این است که بازدیدهای مکرر از فضاهای سبزِ طبیعی یا مناظر آبی و دریایی، با استفاده کمتر از داروهای سلامت روان، ضد فشار خون و آسم در محیط‌های شهری مرتبط است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا