جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

دستور عجیب طالبان به مردم

وزارت حج و اوقاف طالبان اعلام کرد که یک «خطبه متحد» را تهیه و تصویب کرده است که براساس آن «لازم است» در خطبه‌های نماز جمعه برای «امیرالمومنین» دعا شود.

طالبان گفته‌اند که «دعای خیر و صلاح برای امیر» و «استقامتش بر شریعت و نصرتش بر دشمنان» از «مستحبات» خطبه‌های نماز جمعه است.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف طالبان در خبرنامه‌ای درباره این تصمیم از واژه «امیر» استفاده کرده که آن را نسبت می‌دهند به هبت‌الله آخندزاه، رهبر این گروه که تاکنون در انظار عمومی ظاهر نشده است.

طالبان دعا کردن برای «امیر» در خطبه نماز جمعه را از «آداب و مستحبات» آن عنوان کرده و افزوده‌ که این کار در گذشته نیز رایج بوده است.

به گفته این گروه، «در زمان ظاهرشاه [نیز] برای وی در خطبه دعا می‌شد».

طالبان همچنین گفته‌اند که در دوره حاکمیت قبلی این گروه نیز برای ملا محمدعمر مجاهد، رهبر سابق‌شان در خطبه‌های نماز جمعه دعا می‌کردند.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف طالبان با تصویب یک «خطبه متحد» از سوی مقام‌های این گروه، تاکید کرده که بر تمام امامان مساجد «لازم است که در روز جمعه با خواندن این خطبه، اتفاق و وحدت خویش را نشان دهند.»

طالبان هبت‌الله آخندزاده را امیرالمومنین خویش می‌خوانند و پیوسته فرمان‌هایی منسوب به او صادر می‌کنند، خود رهبر طالبان اما تا کنون از دید عموم پنهان بوده است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای تحریم نفتی روسیه به توافق نرسیدند
منبع
اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا