جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

شیوه جدید کلاهبرداری‌ها با ترفند ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا

رئیس پلیس فتا استان البرز درباره شیوه جدید کلاهبرداری‌ها با ترفند ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا هشدار داد.

رئیس پلیس فتا استان البرز با توجه به برخی کلاهبرداری‌ها با ترفند ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا، گفت: ارسال این نوع پیامک‌ها همراه با لینک از سوی کلاهبرداران سایبری ترفندی برای گمراهی کاربران است.

رسول جلیلیان گفت: این گونه پیامک‌ها، به هیچ وجه با شماره شخصی ارسال نمی‌شود و برای مشاهده وضعیت پرونده نیازی به واریز وجه نیست.

وی اضافه کرد: پیام‌های ابلاغ قضائی برای کاربرانی که در سامانه ثنا ثبت نام کرده اند فاقد لینک است و ارسال هرگونه پیام حاوی لینک برای کاربران جنبه کلاهبرداری دارد.

رییس پلیس فتا استان البرز با اشاره به این که کاربران می‌توانند به سایت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی به آدرس https:‎//eblagh.adliran.ir مراجعه و از این طریق ابلاغ قضائی خود را بررسی کنند، گفت: کاربرانی هم که برای پیگیری پرونده قضائی خود در سامانه ثنا ثبت نام نکرده اند، ابلاغیه به نشانی محل سکونت و یا محل کار از طریق پست ارسال می‌شود.

این مقام انتظامی در انتها با اشاره به اینکه اغلب مالباختگان فیشینگ کاربرانی هستند که بدون آگاهی مبلغ ناچیز درخواست شده از سوی کلاهبرداران را از طریق لینک ارسال شده پرداخت می‌کنند درحالی که یک بدافزار است و مجرمان سایبری با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت می‌برند، گفت: کاربران در صورت مواجهه با صفحات جعلی، مراتب را از طریق شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش دهند.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
نوع جدیدی از کلاهبرداری اینترنتی / به هیچ وجه نباید به این لینک واردشوید
منبع
اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا