جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

صدور هشدار نارنجی / تهران به حالت آماده باش درآمد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از ضرورت آماده‌باش نیروهای امدادی در پایتخت خبر داد.

حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا توسط سازمان هواشناسی و مدیریت بحران، گفت:‌ طبق اعلام سازمان هواشناسی استان تهران از بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۷ آذر ماه تا روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه شاهد انباشت آلاینده‌ها و افزایش شاخص آلودگی هوا خواهیم بود.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران افزود: طبق هشدار هواشناسی مبنی بر اینکه در غالب ساعات، کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه‌ها کاهش خواهد یافت و از این رو مدیریت بحران به مردم پایتخت اکیداً توصیه می‌کند از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کرده و حتماً از منابع غذایی حاوی آنتی اکسیدان و بتاکارتن زیاد استفاده کنند.

یزدی مهر با تاکید بر اینکه در ایام آلودگی هوا کاهش تردد خودروها باید به طور جدی در دستور کار قرار داشته باشد گفت: امروزه مردم عادی نیز، در تعیین میزان آلودگی هوا تأثیر گذار هستند و از همین روی در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که با عادات رفتاری غلط موجب آلوده شدن هوا می‌شویم و با اصلاح برخی رفتارها می‌شود در کاهش آلودگی هوا مؤثر باشیم.

وی افزود: از راه‌های پیشگیری از آلودگی هوا می‌توان به رانندگی هوشمند اشاره کرد، رانندگی با سرعت مجاز، می‌تواند در مصرف بنزین و تولید آلاینده‌های سمی مؤثر باشد. همچنین خودروها حتما باید دارای معاینه فنی باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از آماده باش دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران نیز خبر داد و گفت: ضروری است که نیروهای امدادی در اوقات اضطرار آلودگی هوا به حالت آماده باش کامل باشند. همچنین شهروندان حتما باید از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیز کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
توزیع کتب درسی در مدارس آغاز شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا