جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

صدور کیفرخواست ۹۵ نفر از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر در آذربایجان‌غربی

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: کیفرخواست ۹۵ نفر از متهمان اغتشاشات صادر شدهو مابقی هم در حال رسیدگی سریع و دقیق و اتمام تحقیقات مقدماتی و فراهم شدن شرایط صدور کیفرخواست است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: کیفرخواست ۹۵ نفر از متهمان اغتشاشات صادر شدهو مابقی هم در حال رسیدگی سریع و دقیق و اتمام تحقیقات مقدماتی و فراهم شدن شرایط صدور کیفرخواست است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌غربی ، ناصر عتباتی صبح امروز در بیست و پنجمین جلسه شورای معاونین دادگستری استان، اظهار داشت: تلاش‌های همکاران دادگستری استان آذربایجان غربی در همه واحدها بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است، خصوصاً معاونین حاضر که تلاشهای چشم گیری در طول ماه متحمل می شوند و سبب ارتقا عملکرد دادگستری استان هستند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به پرونده های اغتشاشات اخیر گفت: با همت همکاران کیفرخواست 95 نفر از متهمان اغتشاشات صادر شده است و مابقی هم در حال رسیدگی سریع و دقیق و اتمام تحقیقات مقدماتی و فراهم شدن شرایط صدور کیفرخواست هست.

عتباتی ادامه داد: پرونده های مهمی که در دستگاه قضایی استان تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته است باید با جدیت و قاطعیت مورد رسیدگی قرار گیرند و نتایج به اطلاع افکار عمومی رسانده شود تا مردم هم از تلاش‌ها و مجاهدت‌های قضات و کارکنان دادگستری استان مطلع شوند.

عتباتی در ادامه به موضوع یکی از دستورات جلسه در تخصصی کردن محاکم بدوی و تجدیدنظر استان اشاره و گفت: با توجه به پیچیدگی های امور حقوقی و قضایی تخصصی کردن محاکم می تواند در افزایش میزان اتقا آرا و کاهش گردش بیهوده پرونده بین محاکم و ایجاد رویه های یکسان قضایی در استان موثر و مفید باشد و نتایج مطلوبی هم برای مراجعین و طرفین پرونده ها داشته باشد.

ادامه مطلب
ظریف به مسکو می‌رود - ایسنا

وی اضافه کرد: از رئوس برنامه های عملیاتی تخصصی کردن محاکم است لذا در تخصصی کردن محاکم باید کار ظریف، دقیق و کارشناسانه انجام شود و بدین منظور کارگروهی مرکب از معاونین قضایی استان با همفکری و هم افزایی این محاکم را با توجه به تخصص قضات محترم معین می کنند و پس از تایید نهایی ارجاعات بر اساس این تخصص ها انجام خواهد شد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا