جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعیجدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

علائم و راه های پیشگیری از وبا در راهپیمایی اربعین

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ضمن هشدار به شهروندان نسبت به پیشگیری و علائم گفت: تجربه وبا در گذشته نشان می‌دهد که شناسایی زودرس بیماران قبل از ورود به مرحله کم آبی شدید در پیشگیری از مرگ و عوارض بیماری جایگاه مهمی دارد. لذا شناخت آن برای زائرین ضرورت دارد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر درباره علائم و راه های پیشگیری از وبا توضیحاتی داد.

پیمان صابریان، ضمن هشدار به شهروندان نسبت به پیشگیری و علائم گفت: تجربه وبا در گذشته نشان می‌دهد که شناسایی زودرس بیماران قبل از ورود به مرحله کم آبی شدید در پیشگیری از مرگ و عوارض بیماری جایگاه مهمی دارد. لذا شناخت آن برای زائرین ضرورت دارد.

وی با اشاره به علائم شایع بیماری وبا افزود: این علائم احساس پری و سروصدا غرغر در شکم، استفراغ، مدفوع شل و آبکی، عطش و تشنگی باشد و در اغلب موارد ممکن است احساس سروصدا در شکم و مدفوع شل اولین علامت بیماری بوده و سپس علائم شدیدتر شروع شود.

صابریان درباره راه‌های پیشگیری از وبا اظهار کرد: استفاده از آب آشامیدنی تصفیه‌شده و بسته‌بندی، خودداری از مصرف آب‌های خنک شده با یخ‌های قالبی عدم استفاده از آب‌های آشامیدنی در معابر، خودداری از مصرف مواد غذایی، خوراکی و آشامیدنی عرضه‌شده توسط فروشندگان سیار، خودداری از مصرف سبزی‌ها و میوه‌هایی که از شستشو و ضدعفونی مناسب آن‌ها مطمئن نیستید و مصرف زیاد لیموی تازه، ماست و دوغ از جمله راه‌های پیشگیری است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین به همراه داشتن آب بسته‌بندی و مواد غذایی سالم بسته‌بندی در طول سفر، شستشوی صحیح و مکرر دست‌ها با آب و صابون از دیگر راه‌های پیشگیری است‌.

وی گفت: در صورت بروز علائم گوارشی مانند اسهال تا ۷ روز پس از بازگشت از سفر حتماً به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت یا پزشک معالج خود مراجعه نمائید.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
سهمیه «استخدامی» آموزش‌وپرورش اعلام شد
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا