جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

فرمانده نیروی دریایی سپاه: شناور جدید سپاه مجهز به پهپاد انتحاری است

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: شناور‌های طارق نیروی دریایی سپاه به موشک‌های ۱۸۰ کیلومتری مجهز شده اند و می‌توانند این موشک‌ها را در حرکتی با سرعت ۶۰ نات شلیک کنند.

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در برنامه تلویزیونی صف اول طی سخنانی اظهار داشت: شناور‌های طارق نیروی دریایی سپاه به موشک‌های ۱۸۰ کیلومتری مجهز شده اند و می‌توانند این موشک‌ها را در حرکتی با سرعت ۶۰ نات شلیک کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: پوشش هوایی شناور‌ها یکی از دغدغه‌های فرماندهان ما بود؛ بنابراین بر روی شناور عاشورا، موشک کوثر ۲۰۰ را نصب کردیم که ۱۰ کیلومتر برد دارد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین موشک عمودپرتاب نواب که توسط صنایع هوافضا وزارت دفاع تولید شده به تعداد ۴ فروند بر روی شناور ذوالفقار که سرعتی معادل ۷۰ نات دارد نصب شده است.

تنگسیری گفت: شناور شهید سلیمانی نیز مجهز به همین موشک نواب است و روز گذشته با موفقیت این موشک را که ۲۵ کیلومتر برد دارد تست کردیم.

وی افزو: بر روی شناور شهید سلیمانی، موشک‌های صیاد ۳ با برد ۱۵۰ کیلومتر هم نصب شده است.

سردار تنگسیری برد موشک‌های کروز نصب شده برروی شناور شهید سلیمانی را ۷۵۰ کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: شناور‌های ما در الحاق جدید، ۷۰ و ۹۰ نات سرعت دارند و به موشک‌های ساخت وزارت دفاع مثل موشک نصیر با برد ۱۲۰ کیلومتر مجهز هستند و در آینده نیز به موشک‌هایی با برد ۱۴۰ کیلومتر مجهز خواهند شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: شناور پشتیبانی رزمی شهید مهدوی به موشک‌های کروز ۳۰۰ تا ۷۵۰ کیلومتری و همچنین به پهپاد‌های عمود پرواز سپهر ۷ با مداومت پروازی ۸ ساعت و برد ۲۰۰ کیلومتر و همچنین پهپاد‌های انتحاری با برد ۱۳۰۰ کیلومتر مجهز شده است و می‌تواند ۵ بالگرد نیز با خود حمل کند.

ادامه مطلب
سردار فلاح زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه شد

تنگسیری عنوان کرد: شناور بعدی ما شناور شهید بهمن باقری است که یک ناو پهپادبر است. البته برد ناو شهید باقری را نسبت به شهید مهدوی افزایش داده ایم و از ۱۹ هزار مایل دریایی فراتر برده ایم.

وی ادامه داد: دو شناور دیگر از کلاس شهید سلیمانی با نام شهید حسن باقری و شهید صیاد شیرازی سال آینده رونمایی می‌شوند که یکی ساخت وزارت دفاع و دیگر ساخت نیروی دریایی سپاه است.

سردار تنگسیری افزود: امروز برخی کشور‌های همسایه پای رژیم کودک کش‌صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند، اما بدانند اگر سنگی به ما بزنند ما هم پاسخ می‌دهیم. اگر برای کشتی‌ها مشکلی پیش بیاید شهامت ایرانی اجازه نمی‌دهد که این حرکت بی پاسخ بماند.

وی در پایان گفت: ما شناور‌های بی سرنشینی داریم‌که به هوش مصنوعی مجهز هستند و قابلیت هدایت و حمله جمعی با چند شناور بی سرنشین دیگر را دارند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا