جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعیجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

قوانین مربوط به موتور سواری زنان در کشور

حجت الاسلام خان محمدی، سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: امروز حتی در کشورهای توسعه یافته قوانینی در مورد سگ گردانی داریم و اجازه نمی دهند سگ وارد بوستانها شود، اما در کشور ما سگ ها در همه جا حتی درخانه، پارک ها و بوستانها حضوری فعال دارند. او گفت: در مورد موتور سواری زنان هم قوانین به درستی در کشور مشخص نیست و خود همین موتور سواری زنان اگر به درستی مدیریت نشود می تواند آسیب های بسیار خطرناکی برای کشور به همراه داشته باشد.

شعب ویژه امر به معروف و نهی از منکر در دادگاه های کشور در حمایت از آمران و ناهیان راه اندازی شده و قرار است به صورت ویژه به این پرونده رسیدگی شود.

حجت الاسلام خان محمدی در نشستی که با موضوع مشترک چگونگی ترویج فرهنگ ناب اسلامی امر به معروف و نهی از منکر در قم برگزار شد، امر معروف و نهی از منکر را امری همگانی دانسته و بر اجرای آن از سوی همه مسئولین و دستگاه ها تأکید کرد.

بر اساس گزارش مرکز خبر حوزه، سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان این که آمران به معروف و ناهیان از منکر براساس قانون اقدام به معروف و نهی در جامعه می کنند، بیان داشت: به دلیل قانونی بودن مسئله کسی حق برخورد با آنها را ندارد.

وی با اشاره به مردمی بودن رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ادامه داد: وقتی کار و فعالیت مردمی باشد و مردم در رأس همه امور باشند، فعالیت ها به درستی پیش خواهد رفت و به سرانجام مطلوب خواهد رسید.

حجت الاسلام خان محمدی با بیان این که مردم در موارد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حق مطالبه گری از مسئولین را دارند و این مطالبه گری در مورد امر به معروف و نهی از منکر هم است، اضافه کرد: این ستاد برای اجرای درست برنامه ها و هدف مند شدن فعالیت ها، اقدام به اجرای طرح هایی کرده که یکی از آن حضور مردم در مساجد و محلات است.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: مساجد و محلات نقش مهمی در اجرای درست برنامه ها دارند و معتقدیم برای شکل گیری تمدن اسلامی باید فعالیت ها با محوریت مساجد و محلاتی و شورای راهبری آن انجام شود وقتی این کار صورت گیرد، بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی حل و فصل خواهند شد.

ادامه مطلب
وزرای دولت دوازدهم از امشب به تلویزیون می روند

وی یکی از ظرفیت های مردمی را استفاده از اصناف عنوان کرد و اظهار داشت: هم اکنون سه و نیم میلیون مورد از اصناف در مسائل بقاء متبرکه و سایر موارد وجود دارند و می توانند نقش تعیین کننده ای مسائل کشور داشته باشند.

حجت الاسلام خان محمدی با اشاره به اینکه برای انجام برنامه های این ستاد با قوای سه گانه همفکری و هماهنگی هایی صورت گرفته، گفت: این همفکری و ارتباط گیری در بحث رفع نواقص قانونی در مورد آسیب های اجتماعی مانند سگ گردانی می تواند کمک بسیاری کند.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: الان در کشور در مورد سگ گرانی نواقص جدی وجود دارد و این همفکری ستاد امر به معروف با قوای سه گانه می تواند این مشکلات را بدرستی از بین ببرد.

وی اظهار داشت: سگ گردانی فرهنگی است که از غرب وارد کشور ما شده و بی توجهی به آن می تواند تبعات زیادی برای جامعه دینی و اسلامی ما به همراه داشته باشد.

حجت الاسلام خان محمدی گفت: امروز حتی در کشورهای توسعه یافته قوانینی در مورد سگ گردانی داریم و اجازه نمی دهند سگ وارد بوستانها شود، اما در کشور ما سگ ها در همه جا حتی درخانه، پارک ها و بوستانها حضوری فعال دارند و این امر سبب نارضایتی مردم و مطالبه گری آنها از مسئولین و سه قوه شده است.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: در مورد موتور سواری زنان هم قوانین به درستی در کشور مشخص نیست و خود همین موتور سواری زنان اگر به درستی مدیریت نشود می تواند آسیب های بسیار خطرناکی برای کشور به همراه داشته باشد.

ادامه مطلب
خلاصه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و فرانسه به روایت معزی

وی اظهار داشت: این ستاد در مسائلی چون ترک فعل مسئولین، مفاسد اجتماعی مدیران و سایر موارد مطالبه گری دارد و در تلاش است این موارد نیز به سرانجام درستی در کشور ختم شود.

حجت الاسلام خان محمدی گفت: دولت سیزدهم با شعار مبارزه با فساد به میدان آمده و شورای امر به معروف هم در همه دستگاه ها شکل گرفته و الان هم قانون رعایت حجاب به همه دستگاه ها ابلاغ شده و انتظار این است این قوانین به درستی انجام شود.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به شکل گیری شعب ویژه امر به معروف و نهی از منکر در دادگاه های کشور گفت: این شعب در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر راه اندازی شده و قرار است به صورت ویژه به این پرونده رسیدگی شود.

وی نقش رسانه، وزارت ارشاد و میراث فرهنگی را در آگاهی سازی و همیاری و کمک به این ستاد در کشور در بحث امر به معروف و نهی از منکر، نظارت بر سینما و نظارت بر نمایش خانگی ضروری عنوان کرد و بیان داشت: انتظار ما از رسانه ملی در بحث ترویج امر به معروف و نهی از منکر و آگاه سازی مردم دو چندان است و اگر می خواهیم حقوق شهروندی به درستی در کشور اجرا شود باید صدا و سیما به کمک ستاد به امر به معروف بیاید.

حجت الاسلام خان محمدی گفت: یکی دیگر از برنامه های این ستاد برگزاری دوره های آموزش امر به معروف و نهی از منکر بوده است. در این رابطه دور اول با حضور 20 هزار داوطلب در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتر برگزار و الان هم به دنبال اجرای دور دوم آموزش امر به معروف هستیم.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا