جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

لیست آپارتمان‌های زیر سه میلیارد درتهران

براساس آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی بیشترین معاملات مسکن در تهران مربوط به خانه های زیر ۸۰ متر است که قیمت کل آنها به ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون نمی‌رسد. بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد در مناطق شرقی تهران بیش از سایر مناطق می‌توان آپارتمان‌های مناسبی با این دو ویژگی پیدا کرد.

فایل‌های سبز -آپارتمان‌هایی که زیر قیمت منطقه برای فروش پیشنهاد می‌شوند- نسبت به دو ماه گذشته افزایش داشته است، با این وجود همچنان آمارهای رسمی بانک مرکزی و مرکز آمار ایران از افزایش قیمت ملک در تهران حکایت دارند.

در لیست آپارتمان‌هایی که برای فروش گذاشته شده، بیشترین معاملات مربوط به آپارتمان‌هایی است که زیر ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون قیمت گذاری شده‌اند، اما این آپارتمان‌ها را در کدام منطقه تهران می‌توان پیدا کرد؟

براساس فایل‌های پیشنهادی برای فروش در سایت‌های فروش ملک، محلات شرقی تهران مانند تهرانپارس، پیروزی، نظام آباد، جشنواره بیشترین فایل‌های آپارتمان‌های زیر ۳ میلیارد تومانی را به خود اختصاص داده‌اند. در مجیدیه جنوبی آپارتمانی ۷۱ متری نوساز به قیمت ۲ میلیارد و ۹۸۲ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

در تهرانپارس-بلوار پروین نیز آپارتمانی ۷۰ متری که قدمت آن ۱۶ سال است ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. براساس آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی در مرداد ماه امسال از مجموع ۷ هزارو ۸۲۵ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۲۸.۹ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. با این وجود سهم مذکور در مقایسه با مردادماه سال قبل حدود ۴.۳ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با عمر بالا در گروه‌های ۱۱ تا ۱۵ و بیش از ۲۰ سال ساخت افزوده شده است.

در لیست آپارتمان‌های زیر سه میلیارد نیز سهم آپارتمان‌های بالای ۱۱ سال بیشتر از آپارتمان‌های نوساز با عمر زیر ۵ سال است.

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده شهر تهران در مردادماه سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که به لحاظ مساحت، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع، سهمی معادل ۵۲.۸ درصد از معاملات انجام‌شده را به خود اختصاص دادند. همچنین ۵۴.۴ درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این ماه ۴۲ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان معامله‌شده و ۴۹.۱ درصد از معاملات نیز به واحدهای مسکونی با ارزش هر واحد کمتر از ۳.۱ میلیارد تومان اختصاص داشته است.

لیست محله‌های محبوب خریداران ملک در تهران/ کدام آپارتمان‌ها پرطرفدار هستند؟ + جدول

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
خبر انلاین
دکمه بازگشت به بالا